Zamanında müdahale işyerini kurtardı

banner37

Karton kutuların üzerine atılan sönmemiş sigara izmariti, az kalsın koca restoranı kül edecekti

Zamanında müdahale işyerini kurtardı
banner99

Mehmet KARA

Başkent Lefkoşa’da, Dereboyu olarak bilinen Mehmet Akif Caddesi üzerindeki “Califorian” isimli restoranın dış kısmında çıkan yangın, korku ve paniğe neden oldu. Karton kutuların üzerine atılan sönmemiş sigara izmaritinin neden olduğu yangın, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucu büyümeden kontrol altına alındı.

Alevler kısa sürede yayıldı

Edinilen bilgilere göre yangın, dün saat 13.45’te çıktı. Karton kutuların üzerine atılan sönmemiş sigara izmariti, bir anda kutuları tutuşturdu. Kısa sürede büyüyen alevler, bir anda etrafı sardı. Yangını gören işyeri çalışanları, yangın tüpleriyle alevlere müdahale etmeye çalışsa da başarılı olamadı.

banner134
Restoranın dış kısmından yükselen dumanları görenler, vakit kaybetmeden durumu ‘199 itfaiye’ ekiplerine bildirdi.

Büyük tehlike atlatıldı

İhbar üzerine harekete geçen Lefkoşa İtfaiye Şubesi ekipleri, dakikalar içinde olay yerine giderek alevlerin restorana sıçramasını önledi. Zamana karşı yarışan itfaiye erleri, alevlerin yan yana bulunan gaz tanklarına sıçramasını önledi.

Bu arada, olay yerine giden itfaiye ekipleri, kendilerine içeride birilerinin olduğu bilgisi gelmesi üzerine özel kıyafetlerle restorana girdi. Ancak, içeride kimsenin olmadığı anlaşılınca da rahat bir nefes alındı.

Öte yandan, yangın sonrasında elektrik sayaçları, duvara monteli iki klima dış ünitesi, bina üzerinde bulunan ahşap kaplamalar ile bir çöp bidonu yandı; binanın iç kısmı da yoğun dumandan dolayı hasar gördü.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75