Zanlı, bir ifade daha vermek istedi

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbar üzerine bir evde ele geçirilen satışa hazır uyuşturucu ve tabancayla ilgili soruşturma sürüyor

Zanlı, bir ifade daha vermek istedi
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin, aldığı bir ihbar üzerine Ortaköy’de S.B.’nin (E-53) ikametgahında yaptığı aramada, satışa hazır 27 ayrı pakette uyuşturucu madde, tabanca ve mermi ele geçirmesiyle ilgili soruşturma sürüyor.

Tutukluluk süresi 6 gün uzatılan zanlı S.B., polise bir ifade daha vermek istediğini beyan etti.

“Kanunsuz uyuşturucu madde Hintkeneviri alma ve tasarruf” ve “Kanunsuz ateşli silah ithal, taşıma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı S.B., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC’de Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mert Gültuna’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gültuna, Ortaköy’de S.B.’nin (E-53) ikametgahında uyuşturucu olduğu ihbarını aldığını belirtti.

Polis memuru Mert Gültuna, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada yaklaşık 27 ayrı pakette yaklaşık 25 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 3 sigara, bir hassas terazinin bulunarak, emare alındığını kaydetti.

Tabanca ve 89 canlı mermi bulundu

Polis memuru Mert Gültuna, zanlının ikametgahında ayrıca Star marka 9 milimetre çapında tabanca, 2 adet boş şarjör, 6 adet 7,65 çapında canlı mermi, 83 adet 9 milimetre çapında canlı mermi bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

Gültuna, zanlının aracında torpido gözünde uyuşturucu satışından elde edinildiğine inanılan 2 bin Euro ve 2 bin 500 TL’nin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Gültuna, zanlının gönüllü ifade verip, konu uyuşturucu maddeleri 25 Ağustos’ta aranan bir kişiden 220 Euro karşılığında bir miktar satın aldığını itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

Gültuna, zanlının tabancayı ise, 12.12.2007 tarihinde Türkiye’den KKTC’ye Girne Turizm Limanı’ndan ithal ettiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğine, aranan bir kişi olduğuna ayrıca zanlının ikinci bir gönüllü ifade vermek istediğine vurgu yapan Gültuna, kayıp olduğuna inanılan emareler ve soruşturulacak şahıslar olduğunu belirtip, zanlının aleyhine 6 gün ek tutukluluk talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 6 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88