banner6

Zanlı da müşteki de alkolden  olayı net hatırlamıyor

banner37

Lefkoşa’da meydana gelen 15 yaşında kız çocuğuna karşı “Çocuğun Cinsel İstismarı, Özel Hayatın Gizliliğini İhlal ve Cinsel Saldırı” meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı M.A. dün ek tutukluluk talebiyle mahkeme huzuruna çıkarıldı

Zanlı da müşteki de alkolden  olayı net hatırlamıyor
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da 15 yaşındaki kız çocuğuna alkollü olduğu sırada evinde tecavüz etmekle suçlanan zanlı M.A’nın tutukluluk süresi uzatıldı. 
   “Çocuğun Cinsel İstismarı, Özel Hayatın Gizliliğini İhlal ve Cinsel Saldırı” suçuyla tutuklanan zanlı M.A. dün sabah ek tutukluluk amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak,   tanık olarak polis memuru Süleyman Açıkada’yı  dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, 19 Ocak 2023 tarihinde 03.00-06.00 saatleri arasında zanlı  M. A.’nın ikametgahının salon kısmındaki çekyat üzerinde alkollü şekilde uyur vaziyette bulunan 15 yaşındaki kız çocuğunun rızası olmaksızın cinsel davranışla dudağından öpüp, sütyenini çıkartıp, kilotunu yırtmak sureti ile cinsel saldırıda bulunup çocuğun cinsel istismarı suçuyla methaldar olabileceğini belirtti.
   Süleyman Açıkada, zanlının müştekinin bilgisi dışında dudağından öptüğü anı cep telefonu ile fotoğraf çekerek WhatsApp üzerinden geçiçi fotoğraf olarak gönderip, özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini kaydetti.
   Açıkada, müştekinin, zanlının aleyhinde kendisine tecavüz etmiş olabileceği yönünde şikayetçi olmasıyla soruşturma başlatıldığını ve zanlının mahkeme emri ile tutuklandığını anlattı.
   Açıkada, zanlının alkollü olduğunu ve olayı hatırmadığını söylediğini belirtip,  müştekinin doktor kontrolüne götürüldüğünü ve rapor hazırlanması gerektiğini kaydetti. Açıkada, zanlının üç günlük tutukluluk sürecinde 11 kişinin sorgulandığını ve 8 kişiden ifade alındığını söyledi. 
Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Açıkada, zanlının aleyhinde beş gün ek tutukluluk  talep etti.
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104