banner6

Zanlı Rum Polisine itirafta bulunmuş

banner37

Zanlı Rum Polisine itirafta bulunmuş
banner99

Olay sonrası yasa dışı yolla Güney Kıbrıs’a kaçan Sefer Buğra Altundağ’ı Rum polisi yakaladı.
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Sefer Buğra Altundağ’ı Lokmacı Kara Geçiş Kapısından, KKTC polisine teslim etti.
Cinayet zanlısı Sefer Buğra Altundağ.’ın, Rum polisine ifade verip, 16 yaşındaki Zehie Helin Reessur ile sevgili olduğunu söyleyerek, kız arkadaşını öldürdüğünü itiraf ettiği belirtildi.
Soruşturmayı titiz bir şekilde yürüten İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, Sefer Buğra Altundağ‘ı, yarın adam öldürme suçundan tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartması bekleniyor.
Elde edinilen bilgiye göre,Sefer Buğra Altundağ.‘ın, Zehie Helin Reessur’u aracıyla evinden alıp, Gazimağusa Kali Land Bölgesi’nde bir arkadaşının evine götürdüğü öğrenildi.
İki ve gencin konu evde bir süre vakit geçirdikten sonra, ev sahibinin isteği üzerine konu evden ayrıldıkları öğrenildi.
Ardından polis, kanlı aracı saat 02.30’da Derinya’da bulup emare zapt etti.
Saat 02.30’dan önce Sefer Buğra Altundağ.’ın kızı İskele Long Beach Bölgesinde, bir inşaat alanı içerisinde ölü olarak bıraktığı tespit edildi.
Kızın başına küt bir cisimle vurulmak suretiyle öldürülmüş olabileceği ve konu alana sürüklenerek taşındığı belirtiliyor.
Polis, emare zapt ettiği aracı, olay yeri uzmanları tarafından Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde incelendi, deliller toplandı.
Öte yandan polis, aracı ve cesedi bulduktan sonra, zanlıyı her yerde aradı.
Zanlının kullandığı güzergahtaki tüm kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2023, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104