Zanlı serbest kalırsa, müştekiyle her gün yüz yüze gelecek

banner37

Yedidalga’da komşusunun av tüfeği ile açtığı ateş sonucu ağır yaralanan Naci Tekin, hastaneden taburcu oldu; meselenin zanlısı E.A. da dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Mahkemeye bilgi veren polis, önemli bir vurgu yaptı:

Zanlı serbest kalırsa, müştekiyle her gün yüz yüze gelecek
banner99

Güren TİLKİ

Yedidalga’da av tüfeğiyle ateş açıp; komşusu Naci Tekin’in (E-63) sol gözü ile vücudunun çeşitli yerlerinden ağır şekilde yaralanmasına neden olan E.A., dün yeniden Güzelyurt’ta mahkemeye çıkarıldı.


Meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktaran Lefke Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Erkan Yılmaz, müşteki Naci Tekin’in hastaneden taburcu edildiğini belirterek, “Müştekinin gözünü parçalayıp beyine giren saçma tanesi çok riskli ve hayati önem taşıdığından dolayı alınamadı. Taburcu olmasına rağmen sağlık takibi devam etmektedir. Sağlığı ciddi şekilde risk altındadır. İyileştiği söylenemez” dedi.


banner134
Müştekinin sağlık durumuyla ilgili bilgiyi verdikten sonra polis, zanlının serbest kalması halinde her gün müştekiyle yüz yüze geleceğini belirterek zanlının, müştekinin gözünü kaybetmesine sebep olmasının ikisi arasında yaşanacak başka ciddi sorunları da doğurabileceğini söyledi. Polis, gerekçesini açıkladıktan sonra zanlının hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.


Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu da, zanlıyı 3 ayı geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75