banner6

Zanlılardan biri kaçmak için polisi defalarca ısırdı

banner37

Akıncılar’da önceki gece düzenlenen operasyonda, yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan Afrika kökenli 6 kişi ve onlara yardımcı olan taksici F.B. suçüstü yakalandı

Zanlılardan biri kaçmak için polisi defalarca ısırdı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Akıncılar bölgesinde önceki gece düzenlenen operasyonda, yasa dışı yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan Afrika kökenli 6 kişi ve 300 Euro karşılığında onlara yardımcı olan taksici F.B. suçüstü yakalandı. Zanlılardan birinin kendisini yakalayan polisten kaçabilmek için polis memurunu defalarca ısırdığı ancak başarılı olamadığı belirtildi.


“Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak”, “Polisi darp” ve “Yasal tutukluluktan firar” suçlamalarıyla tutuklanan F.B. (E-27), K.J.K. (E-19), K.D.M. (K-24), P.O.O. (E-26), C.S.N. (E-31), C.P.N. (E-45) ve B.T.A. (E-25) isimli 7 zanlı dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 3 gün tutukluluk emri alındı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru İbrahim Bulak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bulak, 20.01.2022 tarihinde saat 21.30 raddelerinde Akıncılar-Lefkoşa’da Tabahana diye bilinen bölgede bir polis ekibi tarafından yapılan kontrolde, zanlı F.B.’nin kullanımında bulunan TLV 999 plakalı araçta yapılan kontrolde aynı araçta yolcu olarak bulunan yabancı uyruklu 6 zanlı ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne geçmeleri konusunda ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurduklarının tespit edildiğini ve 7 zanlının da suçüstü gereği tutuklandıklarını anlattı.


Polis memuru İbrahim Bulak, zanlı 4’ün suçüstü gereği tutuklu bulunduğu sırada görevli bir polis memurunun sağ kolundan ısırıp, göğsünden elleri ile itmek sureti ile darp ettikten sonra yasal tutukluluktan firar etmeye çalıştığına vurgu yaptı.

7 zanlının da yasal statülerinin araştırılması gerektiğini anlatan Bulak, ayrıca zanlı 1, zanlı 4 ve zanlı7’nin itiraf içerikli gönüllü ifadelerinin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini kaydetti.


Bulak, zanlıların serbest kalması durumunda yasal olmayan yollardan KKTC’den kaçma ihtimali olduğunu belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110