Zanlıları şüpheli hareketleri yakalattı

banner37

Geçitkale’de Tirmen köyü girişinde park halindeki bir araçta, uyuşturucu suçundan tutuklanan 3 kişi aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri alındı

Zanlıları şüpheli hareketleri yakalattı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

100 MİLİGRAM… Polis, zanlıların tasarrufunda yaklaşık 100 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare aldıklarını söyledi

Geçitkale’de Tirmen köyü girişinde, park edilmiş bir araçta, uyuşturucu suçundan üç kişi tutuklandı. Polis, hareketlerinden şüphelendiği zanlıların üzerinde ve arabada yaptığı aramada uyuşturucuya rastladı.

Meseleyle ilgili suçüstü tutuklanan C.C. (E-44), M.S. (E-57) ve İ.D. (E-25), dün mahkemeye çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kemal Onbaşı’yı yeminli şahadete çağırdı.

Tahkikatı yürüten polis memuru Kemal Onbaşı, 6 Haziran 2021’de, saat 23.30 sıralarında, Geçitkale’de, Tirmen köyü girişinde park halinde bulunan araç içerisinde şüpheli vaziyette görülen C.C. (E-44), M.S. (E-57) ve İ.D.’nin (E-25) üzerlerinde ve bahse konu araçta arama yaptıklarını anlattı.

banner134
Kemal Onbaşı, yapılan aramada, zanlıların tasarrufunda yaklaşık 100 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare aldıklarını anlattı.

Onbaşı, emareleri analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’ne gönderdiğini kaydetti.

Başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirten tanık polis, mahkemeden, zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaparak, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75