banner6

Zanlıların tümü yakalandı, tabanca halen aranıyor

banner37

Zanlıların tümü yakalandı, tabanca halen aranıyor
banner151 banner143

Güren TİLKİ

   Güzelyurt-Lefke anayolu üzerinde faaliyet gösteren Barikat Ocak Başı isimli mekanın bahçesinde 18 Mayıs’ta meydana gelen tabancayla havaya ateş edilmesi olayının failleri olarak Y.T. ve E.Ş.’nin ardından aranan N.V. de tutuklandı.

   “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma, tasarrufu, kullanma” ve “Meskûn mahalde ateş etmek” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Y.T., E.Ş. ve N.V., dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerine 5 gün ek tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kemal Atikoğlu, iki zanlının 18.05.2022 tarihinde Güzelyurt-Lefke anayolu üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Güzelyurt’ta sakin Mustafa Erses’in yapmakta olduğu Barikat Ocak Başı isimli işletmede müşteri olarak bulundukları bir sırada konu işletmenin avlusu içerisinde, kanunsuz olarak taşıyıp tasarruflarında bulundurdukları henüz tespit edilemeyen tabanca ile altı el havaya ateş etmekle methaldar olduklarını belirtti.

   Kemal Atikoğlu, konu suçu işleyenlerin zanlılar olduğunun 23 Mayıs’ta tespit edildiğini ve mahkemeye başvurularak aleyhlerine derdest emri alındığını kaydetti.

   24 Mayıs’ta olay yerinde yapılan aramalar neticesinde bir adet 9 mm’lik boş kovan bulunarak emare alındığına vurgu yapan Atikoğlu, 25.05.2022 tarihinde zanlılar Y.T. ile E.Ş.’nin tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

   Meseleyle ilgili aranan N.V.’nin de önceki gün tutuklandığını ancak olayda kullanılan tabancanın halen arandığını ve tahkikatın devam ettiğini söyleyen Atikoğlu, zanlıların 5 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkeme talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104