banner6

Zarar büyük

banner37

Lefkoşa’da Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Sırdaş Mobilya’da çıkan yangınla ilgili, çatıda kaynak çalışması yapan 2 kişi, tedbirsizlik ve ihmalden tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Büyük korku yaşatan yangının söndürülmesinin ardından ağır bilanço gün yüzüne çıktı. Şirket direktörü Kasapoğluları, KIBRIS’a konuştu:

Zarar büyük
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Cemre CEMALİ

  • KAYNAK ÇALIŞMASI YANGINA SEBEP OLDU… Sırdaş mobilya yataklarını üreten Telİş Ltd. direktörü Ahmet Kasapoğluları, mobilya, koltuk, sandalye, baza ve başlık üretimi yapan işyerine ait atölyenin yatak üretim bölümünde meydana gelen yangının, kaynak çalışmasında çıkan kıvılcımın, atölyenin içinde bulunan hammaddeleri tutuşturmasından meydana geldiğini söyledi. Kasapoğluları, “Yaklaşık 12 bin metrekarelik alanımız var. Yangından dolayı 2 bin metrekarelik kısımda zarar oluştu. Diğer bölümlerde üretim devam ediyor” dedi.

  • YANGIN KOMŞU İŞLETMEYE DE ZARAR VERDİ… Polisin yaptığı açıklamaya göre yangın Hasnihon Cyp. Otobak tamir atölyesine de sıçradı. Tamir atölyesinin yıkama bölümünde bulunan bir adet salon araç, araç yıkama, kurutma, köpük ve road balance makineleri, elektrikli süpürge, 5 adet klima dış ünitesi, 20 metre uzunluğunda profil demirden mamul çadır malzemesi ve 7 adet alüminyum pencerenin tamamen yanarak zarar gördüğü belirtildi. Ayrıca çıkan duman ve ısıdan dolayı işletmelerin tüm kapı, pencere ve duvarları zarar gördü.

   Lefkoşa Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Sırdaş Mobilya’nın şilte bölümünde önceki gün çıkan ve büyük bir korku yaşatan yangın sonucu, 12 bin metrekarelik alana işletmenin 2 bin metrekarelik kısmında zarar olduğu açıklandı.

   Ayrıca Sırdaş Yatak fabrikasının çatı kısmında gerekli tedbirleri almadan kaynak çalışması yapan O.Ç. (E-24) ve M.B.(E-30) dün tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Tedbirsizlik ve ihmalkarlık sonucu yangına sebebiyet verme suçundan yargıç karşısına çıkarılan zanlılar için iki günlük tutukluluk alındı.

Zarar büyük

   Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, bölgede faaliyet gösteren Sırdaş Yatak fabrikasının çatı kısmında, kaynak makinesi ile çalışma yapıldığı sırada, kaynak makinesinden atılan kıvılcımlar, fabrika içerisinde bulunan şilte yapımında kullanılan yanıcı maddelerin üzerine düşerek yangına sebebiyet verdi.

   Yangında, fabrika içerisinde bulunan muhtelif makineler, üretimde kullanılan maddeler, şilteler ve fabrikanın tüm çatısı tamamen yandı.

  Öte yandan yangın, Hasnihon Cyp. Otobak tamir atölyesine de sıçradı.

  Tamir atölyesinin yıkama bölümünde bulunan bir adet salon araç, araç yıkama, kurutma, köpük ve road balance makineleri, elektrikli süpürge, 5 adet klima dış ünitesi, 20 metre uzunluğunda profil demirden mamul çadır malzemesi ve 7 adet alüminyum pencerenin tamamen yanarak zarar gördüğü belirtildi.

   Ayrıca çıkan duman ve ısıdan dolayı işletmelerin tüm kapı, pencere ve duvarları zarar gördü.

Kasapoğluları: Zararın boyutu henüz hesaplanmadı

   Konu ile ilgili KIBRIS’a konuşan Sırdaş mobilya yataklarını üreten Tel-İş Ltd. Direktörü Ahmet Kasapoğluları, atölyenin yatak üretim bölümünde yürütülen tadilat sırasında yapılan kaynak çalışmasında çıkan kıvılcımın, atölyenin içinde bulunan hammaddeleri tutuşturduğunu, müdahaleye rağmen süngerlerin hızlıca yandığını, yangının kısa sürede söndürülemediğini açıkladı.

   Kasapoğluları, atölyenin üretim bölümündeki şilteye ait her şeyin yandığını,  2 kişinin hastaneye kaldırıldığını ve durumlarının iyi olduğunu belirterek, yangın sonucunda meydana gelen zarar ile ilgili tespitlerini henüz hesaplayamadıklarını söyledi.

   Yangından dolayı şu an şilte bölümündeki üretimin tamamen durduğuna dikkat çeken Kasapoğluları, “Burada mobilya, koltuk, sandalye, baza ve başlık da üretiyoruz. Yangının meydana geldiği atölye sadece dört bölümden biridir. Yaklaşık 12 bin metrekarelik alanımız var. Yangından dolayı 2 bin metrekarelik kısmında zarar oluştu. Diğer bölümlerde üretim devam ediyor” vurgusu yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104