Zarar verip sattığını itiraf etti ancak çaldığını inkar etti

banner37

Emrah Telsiz isimli genç, Ercan Havaalanı yakınında park halindeki aracı çalıp, tüm camlarını kırdıktan sonra hurdacıya 400 TL karşılığında satmakla suçlanıyor

Zarar verip sattığını itiraf etti ancak çaldığını inkar etti
banner8

Emine UYSAL

Emrah Telsiz isimli genç, Ercan Havaalanı yakınında park halindeki aracı çalıp, tüm camlarını kırdıktan sonra hurdacıya 400 TL karşılığında sattığı gerekçesiyle tutuklandı.

“Sirkat” suçuyla gözaltına alınan Emrah Telsiz, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Şükrü Ömürlü’yü dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Ömürlü, 10 Haziran ile 11 Ağustos tarihleri arasında zanlı Emrah Telsiz’in, Ercan Havaalanı yakınında bulunan Devlet Üretme Çiftliği’nin yakınında Mehmet Anıl Güler’e ait park halindeki DF 267 plakalı aracı sirkat edip, 11 Ağustos’ta aracın tüm camlarını kırdıktan sonra, bin 370 TL zarar verip, 400 TL karşılığında bir hurdacıya satmakla methaldar olduğunu anlattı.

Polis memuru Şükrü Ömürlü, aracın 3 Aralıkta hurdalıkta bulunduğunu, zanlının ise 4 Aralık’ta gözaltına alındığını belirtti.

Ömürlü, zanlının konu aracın camlarını kırdığını ve 400 TL’ye hurdalığa sattığını itiraf ettiğini ancak aracı Ercan Havaalanı yakınlarından değil, “Mehmet” isimli bir kişiden aldığını iddia ettiğini mahkemeye aktardı.

Aranan bir şahıs olduğunu ve soruşturmanın devam ettiğini belirten Ömürlü, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının avukatının itiraz etmeyişini de dikkate alarak, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75