Zaroğlu: Hak ettiği vatandaşlığı alamayan Türkiye kökenli insanlara, Baybars döneminde zulüm edildi

banner37

banner87
Zaroğlu: Hak ettiği vatandaşlığı alamayan Türkiye kökenli insanlara, Baybars döneminde zulüm edildi
banner90
banner8

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkan Yardımcısı ve Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, İkamet ve Vize Tüzüğü konusunda İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ı eleştirdi.

YDP’den yapılan yazılı açıklamaya göre Zaroğlu, partisini bu konuda hamaset yapmakla suçlayan İçişleri Bakanı Baybars’ın bizzat kendisinin hamaset yaptığını iddia etti.

“Sayın Baybars, tüzüğe ilişkin eleştirilerimizi de, komik bulduğunu iddia etmekle, aslında kendi defolarını ortaya çıkartmıştır” ifadelerini kullanan Zaroğlu, söz konusu tüzüğün Baybars tarafından değil, Türkiye karşıtı kişiler tarafından hazırlandığını savundu.

Baybars’ın “KKTC’nin tanınmamışlık sorunu nedeniyle, sadece Nijerya, Ermenistan ve Suriye’ye vize koyduk” sözlerini de eleştiren Zaroğlu, “Ülkemizi yegane tanıyan devlet olan TC vatandaşlarını, ülkemizi tanımayan ülke vatandaşları ile aynı kefeye koymanın hiçbir mantıksal ve kuramsal açıklaması olamaz” ifadelerini kullandı.

Zaroğlu, ikamet izni almak isteyen veya hak ettiği vatandaşlığı alamayan Türkiye kökenli insanlara, Baybars döneminde zulüm edildiğini de iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Girneli turk
Girneli turk - 9 ay Önce

Sayin baskan bu konuda gerekli protestolari yapip elcilikte miting yapmaliyiz bu sekilde sulme karsi cikalim.

Mehmet badem
Mehmet badem - 9 ay Önce

Sonuna kadar dogrudur su anki durumun başka bir acıklaması yoktur 15 ylımı verdim bura vatandaşlıkmı sadece hayal burda yüksek makamda tanıdıgın varsa tamam olmayanlarda benim gibi

ahmet durdu
ahmet durdu - 9 ay Önce

Sn vekil TC tanır derken. herhangi resmi bir futbol maçı ayarlayabilirmisiniz

Vatandaş55
Vatandaş55 - 9 ay Önce

Aynen öyle baybars işkencesi

SIRADAKİ HABER

banner75