banner6

Zaroğlu: Hükümet, sektörleri birleştiren bir tavır sergilemeli

banner37

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, sektörleri birleştiren bir tavır sergilemesi gereken hükümetin, küstüren, ara karıştıran, ortaya fitne atıp kenardan izleyen konumuna geldiğini savundu.

Zaroğlu: Hükümet, sektörleri birleştiren bir tavır sergilemeli
banner8

Zaroğlu, tarım politikası ve teşvik sisteminin topyekün değişmesi gerektiğini kaydetti.

banner134

Hükümetin üreticiyi ezme politikasının devam ettiği görüşünü bildiren Zaroğlu, son günlerde yaşanan hayvancı-imalatçı kavgasının da 40 yıldır süregelen hastalıklı yapının neticesi olduğunu belirtti.

Zaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlığın her zamanki gibi geniş oy deposu olarak gördüğü hayvancıya şirin görünmek adına açıklamalarda bulunduğunu, süt üreticileri ile süt ürünleri imalatçılarını birbirine düşürdüğünü ifade ederek, hükümetin soruna köklü ve radikal bir çözüm üretmek yerine günü kurtarmak için anlık tedbirler peşinde koştuğu görüşünü bildirdi.

Süt ürünleri ihracatı son yıllarda önemli bir ihraç kalem olmasına rağmen devletin bu ihraç kalemini köstekleyecek uygulamalar yaptığını savunan Zaroğlu, Güney Kıbrıs’ın bu yılın ilk 5 ayında yaklaşık 50 milyon dolarlık hellim ihraç ederken KKTC’nin ihracatının bir yılda 30 milyon dolar olduğunu kaydetti.

Zaroğlu, YDP olarak tüm tarafları sağduyulu hareket etmeye davet ederek, hem hayvancının hem süt ürünleri imalatçısının YDP iktidarında bu tür sıkıntıları yaşamayacağını iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 15:06
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104