banner6

Zaroğlu: Kürtajla ilgili yasa teklifi infiale neden oldu

banner37

Yeniden Doğuş Partisi Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) vekilleri Doğuş Derya ve Fazilet Özdenefe’nin, kürtaj ile ilgili yasal düzenleme için yaptığı teklifin toplum nezdinde infiale sebep olduğunu iddia etti.

Zaroğlu: Kürtajla ilgili yasa teklifi infiale neden oldu
banner8

Zaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Bu teklif cinayetin yasallaşması teklifidir” ifadelerini kullandı.

Zaroğlu açıklamasında, istenmeyen doğumların önlenmesi demek olan kürtajın, yasal, etik ve dini açıdan incelendiğinde ilk 10 haftada uygulanabilecek tıbbi bir müdahale olduğunu belirterek, söz konusu kadın milletvekillerinin bunu 20 haftaya çıkarmaya çalıştığını bildirdi.

banner134

Anne karnındaki bebeklerin 10. haftadan sonra ete kemiğe büründüğünü, organlarının oluştuğunu, kalp atışlarının meydana geldiği belirten Zaroğlu, “20 haftalık bebek artık canlı bir varlıktır. Bu çocuğu kürtajla aldırmak resmen cinayettir. Bu hanım milletvekilleri keşke bu teklifi yapmadan önce Meclisteki doktor arkadaşları ile konuşmuş olsalardı.” ifadelerine yer verdi.

Zaroğlu, vekillerin kürtaj tapan bir hastaneye ortak olduklarından şüphelendi

İki kadın milletvekilinin Girne’deki “Kürtaj Davasından” etkilenerek yapmış olduğu bu teklifi kabul edilemez olarak niteleyen Zaroğlu, “Hukuken, ahlâken ve tıbben sorunlu bu teklifi getiren milletvekilleri ya hapisteki arkadaşlarına yardımcı olmak için bu yasal düzenlemeyi istedikleri ya da kürtaj yapan herhangi bir hastaneye ortak oldukları düşüncesi akla gelmektedir.” dedi.

Zaroğlu, “Özellikle insani haklarından bahseden, her platformda hümanizm propagandası yapan bu hanım milletvekillerini ve onlara gerekli uyarıda bulunmayan CTP yönetimini şiddetle protesto ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kürtajla ilgili yasal düzenleme önerisi, Zaroğlu ile Derya’nın karşı karşıya geldiği ilk durum değil. Doğuş Derya, 2014’de Meclis’te yaptığı bir konuşma sonrası, sosyal medya üzerinden ‘ağır hakarette’ bulunan Bertan Zaroğlu’nu dava etmişti. Geçtiğimiz yıl başlayan mahkeme süreci, 8 Ağustos 2016’da hitapların tamamlanmasının ardından karar için süresiz olarak ertelenmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 19:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104