banner6

Zaroğlu: Şansal'ın neden korunduğu araştırılmalı

banner37

Yeniden Doğuş Partisi Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, modacı Barbaros Şansal’ın ülkeden neden zamanında sınır dışı edilmediğini ve bu zamana kadar kimler tarafından korunduğunun araştırılması gerektiğini iddia etti.

Zaroğlu: Şansal'ın neden korunduğu araştırılmalı
banner151

Zaroğlu, yeni yıla girildiği sırada İstanbul’da eğlence mekânında meydana gelen terör olayı ve ardından modacı Barbaros Şansal’ın paylaştığı videonun derin üzüntü yarattığını belirtti.

Yaptığı yazılı açıklamada, Şansal’ın söylediklerinin kabul edilemez olduğunu ifade eden Zaroğlu, ülkeden ihraç ve Türkiye’de tutuklanmanın doğru kararlar olduğunu kaydetti. Barbaros Şansal’ın, yaptığı hakaretlerden dolayı değil, askıya alınan sınırdışı kararının uygulanmasından dolayı ihraç edildiğini yineleyen Zaroğlu, burada sorulması gereken asıl sorunun, Mayıs 2015’te adi bir suç işleyen ve ceza alan bir şahsın, dönemin CTP'li İçişleri Bakanı tarafından neden korunduğu ve ihraç kararının kimlerin isteği üzere durdurduğu olması gerektiğini savundu.

Barbaros Şansal'ın Türkiye’ye hakaretler yağdırmasının, demokratik bir hak olduğunu savunanları da eleştiren Zaroğlu, bazı CTP milletvekillernin şahsına yönelik suçlamalarından duyduğu rahatsızlığı da dile getirdi.

Barbaros Şansal’ın Atatürk Havalimanı’nda darp edilmesinin bile kendisine bağlamasını şaşkınlıkla takip ettiğini kaydeden Zaroğlu, “Niyetim şiddet olsa, şiddet yanlısı birisi olsam, bunu Şansal buradayken de yapabilirdim.

Bu tarz şeylere de kesinlikle karşıyım ama kimse de Türkiye’ye küfürler yağdıran, hakaret eden, halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, aşağılayan birine güzel sözler dizen biri olmamı da beklemesin.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın konuyu araştıracağına işaret eden Zaroğlu, Barbaros Şansal’ın neden zamanında ihraç edilmediğini, bu zamana kadar kimler tarafından neden korunduğunu, konu gündeme taşınana kadar şu anki hükümet yetkililerinin neden harekete geçmediğinin araştırılması gerektiğini kaydetti.

Zaroğlu, “Bizler dimdik ayaktayız vatanımıza bayrağımıza Devletimize sahip çıkıyoruz bu konuda bizi kimsenin yıldıramayacağını, demokratik mücadelemizin her daim diri olacağını canı gönülden bir kez daha belirtmek isterim.” ifadelerine yer verdi.

Zaroğlu ayrıca, Cumhurbaşkanını da, KTÖS’ün dağıttığı ajandası karşısında sessiz kalıp, Barbaros Şansal’ın ihracına ilişkin açıklama yapmasını da eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2017, 19:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110