banner6

Zaroğlu'ndan Akansoy'a: Senin ağzını burnunu kırarım!

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi Mağusa Milletvekili Asım Akansoy, YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun Meclis’te kendisini tehdit ettiğini belirtti.

Zaroğlu'ndan Akansoy'a: Senin ağzını burnunu kırarım!
banner151 banner143

Cumhuriyetçi Türk Partisi Mağusa Milletvekili Asım Akansoy, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Yeniden Doğuş Partisi milletvekili Bertan Zaroğlu’nun kendisine hakaret ettiğini iddia ederek bugün yaşanan şiddet olaylarını değerlendirdi.

Akansoy’un konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Bugün Meclis’te katiplik görevi yapan zat’ın, Genel Kuruldan çıkmaya çalıştığım sırada “sen siktir git, senin ağzını burnunu kırarım” demesine gülsem mi kızsam mı? Ben de şaşırdım.

Yaklaşık 5 yıldır Meclis’teyim, çok farklı görüşten kişiler ile çalıştım. Aramızda çok tartışma yaşandı. Çok ciddi farklılıklarımıza rağmen Genel Kurul dışında birlikte kahve içip sohbet etmeyi önemsedik. Bizde böyledir, dedik. Bizim kültürümüzde bu var dedik. Toleranslı olduk. Anlatılanı anlamaya çalıştık. Döndük biz de derdimizi anlattık. 

Beş yıl boyunca ne hakaret ettik ne de böyle ağır hakaret yedik.

Bugün gelinen nokta işte bu. Seviye artık bu. Ha bizi korkutacaklarını sananlar çok beklerler. Bunu geçelim bir kalem. Bugün artık ortada açık bir şiddet var. Düşüncenin içeriğini tartışmak artık anlamsız. Gerek Afrika’ya saldırı gerek bizlere hakaret edenleri gerekse Sn. Cumhurbaşkanı’nı yuhalama gafletine düşenleri görünce, ettiğim yemindeki insan hak ve özgürlüklerini, hukukun üstünlüğünü ve Anayasa’ya bağlılığı düşündüm:  Acı acı güldüm.

Çünkü bugün yapılanlar tüm insanlık değerlerine yönelik bir linç girişimiydi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 14:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104