banner6

Zehir Operasyonu düzenlendi  806 gram ‘zehir’e el konuldu 

banner37

Gazimağusa’da NKÖM’de görevli narkotik polisi, Gazimağusa ve Girne’de düzenlediği Zehir Operasyonunda uyuşturucu suçundan tutukladığı 3 kişi aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin etti

Zehir Operasyonu düzenlendi   806 gram ‘zehir’e el konuldu 
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK


   PGM’ne bağlı NKÖM’de görevli polis ekipleri, aldığı ihbarı değerlendirerek, Girne ve Gazimağusa’da düzenlediği Zehir Operasyonu’nda 3 kişiyi tutukladı, 800 gram ağırlığında hintkeneviri ve 6 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu maddeye, 2 hassas teraziye ve uyuşturucu satışından temin edildiğine inanılan 20 bin 855 TL, 500 ABD Doları, 250 Euro ve 20 sterlin nakit paraya el koydu.

   Meseleyle ilgili tutuklanan H.H.R.(E-24), M.A.R.A.(E-28) ve A.D.B. (E-28) dün 

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu huzuruna çıkartılarak  aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

    Dünkü tutukluluk duruşmasında, mahkemeye, meseleyle ilgili talebi  PGM’ye bağlı NKÖM görevli polis memuru İbrahim Gökova anlattı.

   Tanık polis İbrahim Gökova, 23 Ocak 2023’te, saat 21.00’de aldıkları ihbar üzerine pusu görevine başladıklarını söyledi ve kiralık araçla bölgeye gelen zanlıları kaçmalarına müteakip makul güç kullanarak tutuklandıklarını anlattı.

   İbrahim Gökova, koşarak kaçmaya çalışan ve ağaçlık bölgeye içerisinde 300 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan naylon poşeti atan H.H.R.’yi, ardından araçla kaçan M.A.R.A.ve A.D.B.’yi de tutukladığını belirtti.

   Gökova, zanlıların Gazimağusa ve Girne’de bulunan ikametgahında mahkemeden temin edilen arama emri ışığında gerçekleştirdiği aramada suça konu madde ve paralara el koyduğunu belirtti. 

   Emareleri incelenmek üzere, Devlet Kimya Labaratuvarı’na, muhafazasında kullanılanları ise parmak izi incelemesi için Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirten  tanık polis, mahkemeden tahkikatına henüz yeni başlattığı ciddi meseleyle ilgili gerekli araştırma ve soruşturmayı yapabilmek için süre istedi.

   Huzurundaki talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu,  polisin talebini uygun ve aile buldu. 

   Ayşen Toroslu, zanlıların 3’şer gün poliste tutuklu kalmalarına izin verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104