Zehir saçtı

banner37

Haspolat’ta hurdalık alanda çıkan yangın, peş peşe patlamalara neden oldu, gökyüzü siyaha büründü

Zehir saçtı
banner90
banner8

Kara duman, gökyüzünü sardı… Haspolat’ta hurdalık alanda, dün öğlen saat 13.00 sıralarında henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Gökyüzüne yükselen kara duman, rüzgârın da etkisiyle geniş bir alana yayıldı. Kara duman, adeta gökyüzünü sardı, kilometrelerce uzaklıktan görüldü.

Demir parçaları etrafa savruldu… Yangında zaman zaman meydana gelen patlamalar, paniğe neden oldu. Her patlamadan sonra etrafa demir parçaları savruldu. Patlamalar, yangına müdahaleyi de zorlaştırdı. Bazı elektrik direkleri ve trafolar da yangında zarar gördü. Hurdalık alanın hemen dibinde bulunan 2 işçi evi de yangından nasibini aldı.

Özmen YILANCILAR

   Haspolat’ta hurdalık alan olarak kullanılan arazi içerisinde, dün öğlen saat 13.00 sıralarında henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı.

   Yangına, Lefkoşa İtfaiye Şubesi ile Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ekipleri, polis, Lefkoşa Türk Belediyesi ve Değirmenlik Belediyesi çalışanları müdahale etti. Sağlık ekipleri de bölgede hazır bekletildi.

   Yangında zaman zaman meydana gelen patlamalar, paniğe neden oldu. Her patlamadan sonra etrafa demir parçaları savruldu. Patlamalar, yangına müdahaleyi de zorlaştırdı.

Korku ve panik yaşandı

banner134

   Yangının çıktığı alanın yakınındaki elektrik direkleri de alevlerden zarar gördü. KIB-TEK ekipleri olay yerine giderek bölgedeki elektriği kesti.

   Gökyüzüne yükselen kara duman, rüzgârın da etkisiyle geniş bir alana yayıldı. Ekili alanları da tehdit eden alevler, çiftçileri harekete geçirdi. Çiftçiler traktörlerle tarlalarını sürerek, alevlere karşı tedbir aldı.

   Yangın söndürme çalışmalarına iş araçlarıyla da müdahale edildi. Hurdalık alandaki birçok parçaya alevler sıçramadan, iş araçlarıyla başka bir yere taşındı.

   Haspolat Sanayi Bölgesi’nde çalışan birçok kişi de büyük korku yaşadı. Kara dumana boğulan Haspolat sakinleri de endişe içinde saatlerce bekledi.

Alevler, hurdalığın

yakınındaki evlere sıçradı

   Hurdalık alanın hemen dibinde bulunan 2 işçi evi de yangından nasibini aldı. Alevlerin sıçradığı eve, Lefkoşa İtfaiye Şubesi ekipleri hemen müdahale etti.

   Evler büyük hasar görürken, ev sakinleri de büyük korku yaşadı.

   Çok sayıda ekibin müdahale ettiği yangın, saatler sonra güçlükle kontrol altına alındı. Lefkoşa İtfaiye Şubesi ekipleri, olası bir tehlikeye karşı sabaha kadar bölgede bekletildi.

   Polis ekipleri ise yangının çıkış nedenini belirlemek için soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75