Zincirleme kaza trafiği kilitledi

banner37

Lefkoşa – Gazimağusa anayolunda önceki gece meydana gelen kazada 5 araç çarpıştı, yol uzun süre trafiğe kapandı

Zincirleme kaza trafiği kilitledi
banner8

Erol KANLIADA

Lefkoşa – Gazimağusa anayolunda önceki gece meydana gelen zincirleme trafik kazasında şans eseri can kaybı veya yaralanma yaşanmadı ancak, yolun uzun süre trafiğe kapanması diğer araçların sürücülerine eziyet çektirdi.

5 aracın karıştığı kazadan dolayı yol trafiğe kapandı. Yolun kapanması ile birlikte yolda mahsur kalan vatandaşlar uzun bir süre yolun açılmasını bekledi, yakıtlarının boşa gitmemesi için araçlarının kontağını kapatıp yolun açılmasını beklemek zorunda kaldı.  

Sürücüler, bir süre sonra, yolun açılmaması nedeniyle isyan ederek, kaza yerinde inceleme yapan polislere “biraz çabuk olun” şeklinde sitemde bulundu.

Polis ekipleri, incelemenin uzun sürmesi nedeniyle trafik akışını ters yönden sağlamaya çalıştı, ardından Gazimağusa yönünde seyredecek sürücüler için ulaşım, Hamitköy Çemberi’nden itibaren Kuzey Çevre Yolu üzerine verildi.

5 araç çarpıştı

Polis Basın Subaylığı’ndan elde edilen bilgilere göre, kaza önceki gün saat 20.30’da meydana geldi.

Kaza, Osman Karadeniz (E-25), yönetimindeki MJ 033 plakalı araçla Gazimağusa istikametine doğru seyrettiği sırada, önünde aynı istikamete doğru seyreden Mahmut Borucu (E-41) yönetimindeki SM 391 plakalı araca çarpması sonucunda oldu.

Çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce sol şeride geçen MJ 033 plakalı araç, önce soldan birinci şerit içerisinde Gazimağusa istikametine doğru seyreden Pamela Anna Libotan (K-21) yönetimindeki KP 333 plakalı araca, daha sonra da yolun solundaki bariyerlere çarpıp durdu.

banner134

Çarpmanın etkisiyle kontrolünü kaybeden KP 333 plakalı araç ise önünde seyreden Recep Atılkan (E-71) yönetimindeki MR 333 plakalı araca çarptıktan sonra SM 391 plakalı araca vurdu.

Kazaya karışan araçların gerisinden gelen Cahit Mıstıkoğlu (E-55) yönetimindeki JY 720 plakalı araç ise kaza sonrası yol içerisinde duran KP 333 plakalı araç ile MJ 033 plakalı araçlara çarpıp durabildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88