banner6

Ziya Öztürkler: Demokratik kültürün yerleşmesinde öğretmenlerimizin emekleri çok kıymetlidir

banner37

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Demokratik kültürün yerleşmesinde öğretmenlerimizin emekleri çok kıymetlidir” dedi.

Ziya Öztürkler: Demokratik kültürün yerleşmesinde öğretmenlerimizin emekleri çok kıymetlidir
banner99

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Öztürkler mesajında, şunları kaydetti:

“Kıbrıs Türkü’nün varoluş mücadelesinin aydınlık gücü öğretmenlerimizin üzerimizdeki emekleri hiçbir şekilde ölçülemez. Kıbrıs Türk öğretmenleri, tarih boyunca Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığından, onun devrimlerinden ve işaret ettiği ilim, irfan yolundan asla ayrılmamışlardır. Öğretmenler, toplumların çağdaşlık seviyelerinin, üretkenliklerinin ve gelişmişlik düzeylerinin de aynasıdırlar.

Kıbrıs Türkü’nün geçmişten günümüze kat ettiği gelişmeler, eğitim seviyesi ve demokratik kültürün yerleşmesinde öğretmenlerimizin emekleri çok kıymetlidir. Kıbrıs Türk halkı, çok zor günlerden geçerek, çok önemli mücadeleler vererek bugünlere gelmiştir. Bu zorlu mücadelelerde toplumun münevverleri olan öğretmenlerimizin fedakârlıkları, çalışkanlıkları ve ilim yolundan asla ayrılmamaları sayesinde bugün dünden çok daha iyi bir noktadayız.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104