banner6

Ziya Öztürkler: Toplumsal bütünlük, değerlerin yeni nesillere aktarılması ile mümkündür!

banner37

Ziya Öztürkler: Toplumsal bütünlük, değerlerin yeni nesillere aktarılması ile mümkündür!
banner150 banner151 banner143

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ziya Öztürkler, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, toplumsal bütünlüğün değerlerin yeni nesillere aktarılması ile mümkün olabileceğini ifade etti. 

"DEĞERLER, SAHİP OLDUĞUMUZ NİTELİKLER, DONANIMLAR, İNANÇ VE TUTUMLARDIR"

Değerlerin sahip olunan nitelikler, donanımlar, inanç ve tutumlar olduğunu kaydeden Öztürkler,  sahip olunan değerlerin bakış açısını ve davranışları belirleyen etkenler olduğunu kaydetti. 

Belli başlı değerlerin farkına varmak, yeni değerler benimsemek, bütün bu değerleri kişiliğin temel taşları haline getirmek gerektiğini aktaran Öztürkler, değerler alanında daralmanın  toplumsal kurum ve normlarda zayıflama, siyasi yozlaşma; bireysel ve toplumsal pek çok sorunu da beraberinde getirdiğini belirtti. 

Öztürkler'in açıklamasının devamı şu şekilde: 

"Yabancılaşma, yaşamdan haz almama, köksüzlük, amaçsızlık, geleceğe güvenmeme gibi göstergeler olarak karşımıza çıkıyor. Bütün bunlar, gelecekte toplumumuzda etkin görev ve sorumluluklar yüklenecek yeni neslin etkin bir eğitim anlayışı ile yönlendirilmesinin önemini ortaya koyuyor.

Toplumsal bütünlük ve huzurun sürdürülebilmesi; herkesin aşağı yukarı uzlaşmaya vardığı insani ve ahlâkî değerlerin yeni nesillere aktarılması ile mümkündür. Değerleri çocuklara ve gençlere benimsetip özümsetmenin yolu, sözlü uyarılardan daha çok, söz konusu değerleri yaşamakla ve örnek olmakla mümkündür.

Bizler, anne-babalar, toplumda söz sahibi olan kişiler bu noktada örnek modeller olabilirlersek, değerler eğitimi süreci doğal akışında ilerler. Böylece çocuklar ve gençler iyi insan, iyi vatandaş, kendi kendisiyle, çevresiyle barışık ve uyumlu bireyler olarak yetişirler.

Unutulmamalıdır ki; değerlerine sahip çıkan toplumlar ilerleyebilirler…"

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110