Ziyamet'te başıboş köpekler yine kuzuları parçaladı

banner37

Başıboş köpekler, Ziyametlilerin başına iyice bela oldu. Ziyamet'te yaşayan Sadullah Akdeniz'e ait ağıla saldıran köpekler, 3 kuzuyu telef etti, 7 kuzuyu da ağır yaraladı

Ziyamet'te başıboş köpekler yine kuzuları parçaladı
banner99

Ayşe BULUT


Ziyamet'te Sadullah Akdeniz'e ait ağıla saldıran başıboş köpekler, ağıldaki 10 kuzudan üçünü telef etti, yedisini de ağır yaraladı.


Yaralı kuzular Ziyamet Veteriner Dairesi veterinerleri hekimleri ve yardımcıları tarafından bir bir ameliyat edildi.


Ziyamet Muhtarı Hacıbey Mehmetoğlu konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi'ne açıklamada bulunarak bu sorunun bölgede sürekli yaşandığını hatırlattı.

banner134

Mehmetoğlu, bu tür başıboş köpeklerin yaptığı katliamlardan köylülerin ve bölge halkının çok büyük zarar gördüğünü ifade etti.

 

“Çalmadığımız kapı kalmadı”


Mehmetoğlu, konuyu defalarca hükümet yetkililerine, kaymakamlığa ve belediyeye bildirmelerine rağmen bir türlü çözüm bulunamadığını anlattı.


Bu köpeklerin yolda yürüyen çocuklara da saldırabileceğini belirten Mehmetoğlu, “o zaman bunun mesuliyeti kime ait olacak?” diye sordu.


Hükümet yetkililerine bu soruna en kısa sürede çözüm bulmaları için çağrı yapan Hacıbey Mehmetoğlu, en büyük korkularının bu başıboş köpeklerin gece karanlığında insanlara saldırması olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75