banner6

Ziynet eşyalarını, uyuşturucu parasıyla Avusturya'da almış!

banner37

Metehan Sınır Kapısı’ndan ülkeye girerken, tasarrufunda, 15 gram uyuşturucu ve çalıntı olduğuna inanılan 257 adet ziynet eşyası bulunan Özel Vurdu’nun tutukluluk süresi bir gün daha uzatıldı

Ziynet eşyalarını, uyuşturucu  parasıyla Avusturya'da almış!
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Metehan Sınır Kapısı’ndan geçtiğimiz hafta ülkeye girerken tasarrufunda, 15 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve çalıntı olduğuna inanılan 257 adet altın ziynet eşyası tespit edilen Özel Vurdu’nun tutukluluk süresi bir gün daha uzatıldı.

Polis, zanlının gönüllü ifadesinde, 2014’ün haziran ayında, Avusturya’da kendisinin yetiştirdiği 7 kilo 200 gram hintkenevirinin 400 gramını satarak, çalıntı olduğu düşündüğü ziynet eşyalarını sokaktaki satıcılardan aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cemal Ramiz’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, zanlı Özel Vurdu’nun, 18 Temmuz tarihinde, saat 13.00 sıralarında, Metehan Sınır Kapısı’ndan ülkeye girmeye çalışırken, üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada, 15 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve çalıntı olduğuna inanılan 257 adet ziynet eşyasının tespit edildiğini anımsattı.

Polis memuru Cemal Ramiz, tahkikatın devam ettiğine vurgu yapıp, zanlının bir gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın devam ettiğine bulgu yaparak, tahkikatın selameti açısından zanlının bir gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 09:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104