banner6

Zorla fuhuş yaptırmakla tutuklandılar 

banner37

Afrika kökenli üçü kadın dört kişi ülkemize gelmesini sağladıkları Afrika kökenli bir kadına zorla fuhuş yaptırdıkları gerekçesiyle tutuklandı

Zorla fuhuş yaptırmakla tutuklandılar 
banner99

Özel Haber Emine UYSAL ÇALUDA   
    Afrika kökenli üçü kadın dört kişi ülkemize gelmesini sağladıkları Afrika kökenli bir kadına zorla fuhuş yaptırdıkları gerekçesiyle tutuklandı. 
  “Fuhuş Yapmak Kastıyla Zorla Alıkoyma”, “Fuhuşa Teşvik”, “Fahişelik Yaptırma” ve “Cinsi Münasebet Kasti ile Alıkoyma” suçuyla tutuklanan zanlılar S.B.C.(K-38), zanlı P.B.D. (K-27), zanlı C.E.I. (E-19) ve zanlı  E. M.I. (K-29) dün sabah ek tutukluluk amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu,   tanık olarak polis memuru Vasvi Özbey’i dinletti. 
   Mahkemede yeminli şahadet veren Özbey, 23.01.2023 tarihinde saat 12.35’te Lefkoşa Adli Şube'ye gelen O.A.’nın yapmış olduğu şikayette, Kasım 2022-Ocak 2023 tarihleri arasında Lefkoşa’da aynı yerde sakin C.B.’nin (K-36) KKTC'de öğrenci kaydı yapacağı gerekçesi ile Nijerya'dan gelmesini sağladığı O.A.’nın (K- 28) pasaportunu alıkoyarak para karşılığında zorla birçok erkekler cinsi munasebette bulunmasını sağlayıp adı edilene fahişelik yaptırıp fuhuşa teşvik edip, cinsi münasebete girdiği erkeklerden para almak sureti ile fuhuş yoluyla kazanç elde ettiğine vurgu yaptı.
   Vasvi Özbey, 23.01.2023 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden arama emri temin edilmiş ancak konu adreste herhangi bir şahıs tespit edilemediğini kaydetti.
   Özbey,  zanlıların 24.01.2023 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edildiğini mahkemeye aktardı.
   Özbey,  konu adreste iki not defteri tespit edilip emare olarak teslim alındığını ve zanlıların suçlamaları kabul etmediğini kaydetti.
    Mesele ile ilgili tahkikatın  henüz yeni başladığını belirten Özbey, zanlıların aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104