banner6

Zorlu Töre: Birleşik Kıbrıs, 'Bulaşık Kıbrıs'tır

banner37

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, anavatan Türkiye ile milli meselelerde tam bir mutabakat içinde olduklarını söyledi.

Zorlu Töre: Birleşik Kıbrıs, 'Bulaşık Kıbrıs'tır
banner151 banner143

Töre, bir dizi ziyaret için geldiği ilçede, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyarette bulundu.

Burada gazetecilere açıklama yapan Töre, Kıbrıs davasının Türk milletinin milli davası olduğunu söyledi.

Bunun, sadece Kıbrıs Türklerine ait bir dava olmadığını belirten Töre, "Milletimizin milli davasıdır, özümüzdür. Bu dava müşterek olarak yürütülür. Ayrı gayrı olarak yürütülmez. Türkiye ile yürütülür. Türkiye'siz, milli davayı ileriye götürmemiz mümkün değildir." dedi.

KKTC bağımsızlığını ilan ettikten sonra her türlü desteğin anavatanları Türkiye tarafından verildiğini kaydeden Töre, Kıbrıs davasının, şu anda emin bir şekilde yürütüldüğünü vurguladı.

-"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vardır, var olacaktır"

Töre, milli devleti yaşatma, koruma ve ileriye taşımanın herkesin görevi olduğunu ifade ederek, "Türkiye'nin desteği olmadan bizim bunu ileriye götürmemiz zaten mümkün değildir. Bizi tek tanıyan ülke anavatan Türkiye'dir. Türkiye'nin dışında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni tanımıyorlar ama Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vardır, var olacaktır. Anavatan Türkiye ile milli meselelerde tam bir mutabakatımız var." diye konuştu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104