banner6

Zulaya kurulan pusuyla yakalandılar

banner37

Zulaya kurulan  pusuyla yakalandılar
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik polisinin bir pusu görevi daha başarıyla sonuçlandı. Haspolat- Güngör yolu üzerinde yer alan toprak alandaki moloz yığınlarının arasında uyuşturucu madde bulunduğu yönündeki bilgi üzerine yaklaşık iki gün bölgede pusuya yatan polis ekibi, gece yarısı uyuşturucuyu almaya giden M.A. ve S.Ç. isimli iki zanlıyı suçüstü yakaladı.

   İki zanlıyı dün mahkemeye çıkararak aleyhlerine 2 gün tutukluluk emri alan polis, zanlı M.A.’nın kendisine müdahale eden polisin kulağına elindeki cep telefonuyla vurarak kaçmaya çalıştığını ancak makul güç kullanılarak etkisiz hale getirildiğini, tasarruflarında da 100 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, M.A.’nın üzerinde ise 140 Euro ile 320 TL nakit para bulunduğunu belirtti.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Kaan Kurtbir, 30 Mayıs 2022 tarihinde, saat 23.00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı bilgide Haspolat-Güngör anayolu Güngör köyü istikametindeki ağaçlık alanda, toprak yolun kuzey tarafındaki beton ve taşlardan oluşan moloz yığınları arasında gizlenmiş vaziyette kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini belirtti.

   Kurtbir, alınan bilgi üzerine bölgenin ziyaret edilip kontrolden geçirildiğini kaydederek, beton ve taşlardan oluşan moloz yığınları arasında gizlenmiş siyah renk, bir kısmı yırtık naylon poşette dört ayrı şeffaf naylon içerisinde Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunduğunu ve söz konusu yerde salimen muhafazasının sağlandığını kaydetti.

   Bölgede gerekli emniyet tedbirlerinin alınarak, pusu görevine başlandığını dile getiren Kurtbir, 31 Mayıs 2022 tarihinde saat 21.30 raddelerinde görevli polislerin pusu görevinde oldukları esnada zanlı M.A.’nın yolcu olarak bulunduğu, zanlı S.Ç.’nin kullandığı aracın toprak yolda, uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin bulunduğu bölgede durduğunun tespit edildiğini ifade etti.

   Kurtbir, zanlı M.A.’nın araçtan inerek sağ elinde tutmakta olduğu telefonun ışığı ile maddelerin olduğu yere geldiğinin ve içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin bulunduğu siyah renk naylon poşeti aldığının belirlendiğine işaret ederek, daha sonra görevli polislerin zanlı M.A.’ya müdahale ettikleri sırada söz konusu zanlının elindeki cep telefonuyla polisin sol kulak arkasına vurup kaçmaya çalıştığını ancak makul kuvvet kullanılarak etkisiz hale getirildiğini vurguladı.

   Zanlıların tutuklandığına dikkat çeken Kurtbir, poşette dört ayrı şeffaf naylon içerisinde bulunan yaklaşık 100 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin emare alındığını, zanlı M.A.’nın üzerinde yapılan kontrolde 140 Euro ile 320 TL nakit paranın da zapt edildiğini söyledi.

   Kurtbir, zanlıların herhangi bir ifade vermemiş olmalarına rağmen maddelerden bilgileri oldukları ve almaya geldikleri ile ilgili sözlü beyanlarının bulunduğunu belirtti.

   Kurtbir, zanlıların evlerinde yapılan aramada kanunsuz herhangi bir bulguya rastlanmadığını dile getirerek, soruşturmanın devam etmesi nedeniyle zanlıların aleyhine 2 gün tutukluluk emri talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104