Kıbrıs'tan Cannes'a 

Kıbrıslı oyuncu Hazar Ergüçlü'nün Kıbrıs’ta başlayan sinema serüveni, geçtiğimiz gün Cannes filim festivaline kadar uzandı...


Oyunculuk serüvenine Derviş Zaim'in yönettiği Gölgeler ve Suretler adlı sinema filmiyle başlayan Hazar, böylece profesyonel oyunculuğa adımını atmış oldu.

  7 Eylül 2011 tarihinden itibaren Kuzey Güney adlı dizide canlandırdığı Simay Canay karakteri ile televizyonda görünmeye başlayan Hazar Ergüçlü,.“Medcezir” dizisinde "Eylül" adlı karakteri canlandırdı... Daha sonra "Analar ve Anneler" dizisinde "Kader" adlı karakteri canlandırdı.


En son 2017 Kasım'da başlamış olan "Hayat Sırları" adlı dizide ise "Seher Kuzgun" rolünü oynadı.


Ayrıca Hazar Ergüçlü'nün başrolünü oynadığı Usta Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın “Ahlat Ağacı” filimi Cannes filim festivalinde gösterildi.


Ergüçlü için diyeceğim "geleceğin Türkan Şoray"ı ... Oyunculukta başarısını her geçen gün artırıyor.


İlk kez Kıbrıslı bir Türk Cannes filim festivalinde yer alırken, biz de bundan büyük bir gurur duyduk.
 


 Eylül aynında kendisini dizilerde göreceğimize eminim ama en önemlisi, zirveye yavaş adımlara çıkarak bunu başaran isim olmasıdır...

 

Simge Sağın’a alkış


Son dönemlerde yaptığı şarkılarla adından söz ettiren Simge Sağın, geçtiğimiz Cumartesi akşamı 

Salamis Bay Conti Otel’de sahne aldı.


 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde sahne çıkan sanatçı konserinde elinde KKTC bayrağı ile İzmir Marşını söyledi.


 Simge son dönemlerde gerek sahnesi gerekse kıyafetiyle bir çok kişi tarafından beğenilen isimlerin başında geliyor.

  Yeni bir projesi olduğunu öğrendim çok yakında yeni single şarkısıyla adından söz ettireceğine benziyor. 

 

 

 Daha çok destek çıkalım


Kıbrıslı ses sanatçıları son dönemlerde yaptıkları işlerle adından söz ettirmeye devam ederken özelikle bakanlıkların Kıbrıslı sanatçılara daha çok destek çıkması gerektiğini düşünüyorum.


 Yaptıkları organizasyonlarda Kıbrıslı sanatçılara daha fazla değer versinler... Önümüzde belediye seçimleri var... Şimdiden tüm adaylara başarıla diliyorum.


Lakin seçilecek belediye başkanları bu yıl yapacakları festivallerde ülkemizin değerlerine daha çok yer versinler.

  Hep birlikte birlik olursak aşılmayacak engellin olmadığını düşünüyorum. Gecede 200-500 TL arası aldıkları paraların yanı sadece müzikten geçenin ses sanatçılarımıza biraz daha destek olalım.

 

 

YORUM EKLE

banner107

banner96

banner109