KKTC Motorsporlarında 2017-1

Ocak

 

Ülkemizde faaliyet gösteren motorsporları kulüplerinin yöneticileri, 2017 sezonu planlaması ve fikir alışverişi için ilk kez geçtiğimiz sene ocak ayında bir araya gelmiş ve takvim çalışmalarına başlamışlardı.

 

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu tarafından organize edilen 2017 Enduro Şampiyonası’nın ilk ayağı ocak ayında Hamitköy ve Taşkent’te hazırlanan etaplarda yapılmıştı. 36 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen yarışta 6 sınıfta birinciler belirlenmişti.

 

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği 2016 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası ödül töreni ocak ayında Şirinevler’de bulunan Cypriana Restaurant’ta yapılmış, genel klasmanda ve kategorilerde dereceye girenlere kupaları takdim edilmişti.

 

Şubat

 

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği 2016 Rapa Drift Şampiyonası ödül töreni şubat ayında Lefkoşa’da bulunan Barricade Lounge & Bar’da yapılmıştı. Şampiyon Enver Haskasap ve dereceye girenler gecede kupalarını almıştı.

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Ralli ve Tırmanma Şampiyonalarının sezon sonu balosu Girne’de bulunan Merit Park Hotel’de yapılmıştı. 2016 Ralli Şampiyonası sonunda şampiyonluğa ulaşan Rauf Denktaş-Derviş Savarona ikilisi ve 2016 Tırmanma Şampiyonası sonunda şampiyonluğa ulaşan Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisinin yanısıra dereceye girenler kupalarını almışlardı.

 

Şubat ayında 2 kulübümüzde genel kurul yapılmıştı. Kyrenia Off Road Derneği’nde Hakan Denizalp, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nda ise Tigin Kişmir başkanlığa getirilmişti.

 

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumutarafından organize edilen sezonun ikinci Enduro yarışı Mevlevi’de yapılmıştı. Toplamda 9 farklı sınıfta yapılan yarışta 38 sporcu mücadele etmişti.

 

Mart

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nde mart ayında yapılan genel kurulda Hakan Kofalı yeniden başkan seçilmişti.

 

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği 2017 Off Road Şampiyonası ilk yarışı, Alagadi Off Road Parkuru’nda yapılmıştı. Merhum Veleddin Hüdan anısına yapılan ve 23 ekibin katıldığı yarışı Efstatiou kardeşler kazanmıştı.

 

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü, 2017 sezonunun ilk yarışını 37 ekibin katılımıyla mart ayında gerçekleştirmişti. beşinci kez Said Muhyi anısına yapılan yarışı Semavi-Güzin Aşık çifti kazanmıştı.

 

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nünorganize ettiği, Drift Şampiyonası mart ayında Cemsa Sporting Center’de yapılan yarış ile başlamıştı. 24 sporcunun mücadele ettiği ve yağmurlu havada yapılan yarışı Akay Akbil kazanmıştı.

 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından,2016 yılının en hızlı pilotunu belirlemek amacıyla

organize edilen “Şampiyonlar Şampiyonası”, Mart ayında farklı branşlardan sporcuların katılımı ile İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde gerçekleştirilmişti. Yarışa, ralli şampiyonumuz Rauf Denktaş ve Tırmanma Şampiyonu Deniz Denner de katılmıştı.

 

Kyrenia Off Road Derneği tarafından bu sene üçüncüsü organize edilen ve Baştaşlar Construction’ın ana sponsorluğunu üstlendiği Cyprus Off Road Attack mart ayında yapılmıştı. 19 ekibin katıldığı zorlu yarışı Ahmet Baştaş-Orhun Paralik ikilisi kazanmıştı.

YORUM EKLE