Klasiklerle dolu bir sezonun ardından -1-

Yönetim kadrosunda asbaşkanlığını sürdürdüğüm ve bu yıl ‘yarışmacı’ kimliğimden çıkıp ‘yarıştıran’ konumuna geçip, yarış direktörlüğünü üstlendiğim Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) 2016 yılına kısaca bir göz atacağım.

Derneğimizin sezonu oldukça yoğun ve dolu dolu faaliyetlerle geçti. Bir yılda klasiklerimizle birçok gezi, sergi ve yarışlar gerçekleştirildi. Klasik araçlarımız bizler için çok değerli ve kıymetlidir. Özenle koruyup bakımlarını yaptığımız yaşlı dostlarımızla oldukça hoş ve eğlenceli aktiviteler gerçekleştirdik. Yönetim kurulu arkadaşlarım ve bu yıl oluşturduğumuz #teamclassic ekibimizle çok yorucu fakat çok da neşeli saatler geçirdik.

12 aylık bir yılda, yılın her döneminde klasik otomobil faaliyeti yapmak hem bizler için hem de araçlarımız için sorunlu olmaktadır. Sıcak ve yağmurlu havalar hem araç hem de kullanan için zor…

Bu yüzden 7 ay gibi süre içerisine 11 faaliyeti sığdırmak ve başarıyla gerçekleştirmek özveri, emek ister. Bizler bu sezonu geçmiş yıllara oranla büyüyen üye sayımızla birlikte oldukça kalabalık katılımlarla gerçekleştirdik. Hedeflerimizi yönetim kurulu arkadaşlarımla ve yönetimde olmayıp bizlere destek veren dostlarımızla daha ileriye götürmek ve daha kaliteli organizasyonlar sunmak için çok çalıştık.

Yeni sezonda da yine siz klasik severler ve üyelerimize daha eğlenceli, renkli faaliyetler hazırlamak için bizler şimdiden çalışmalarımıza başladık. Eğer sizler de bu camialara katılmak, eğlenceli saatler geçirmek, güzel ülkemizin görülmeye değer yerlerinden geçmek istiyorsanız, şiddetle bizlere ulaşın, katılın.

Hem klasik aracınızı onore edin, hem siz gururlanın. İki bölüm halinde yayınlanacak yazımla, 2016 yılında Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin neler yaptığına kronolojik olarak sizlere aktaracağım.

Neler yaptık?

-2016 sezonuna 6. Olağan Genel kurul sonrası İnanç Babaliki başkanlığında yeni yönetim kadrosuyla kolları sıvayan KTKOD, her sezon öncesi gerçekleştirdiği ‘görüş alış-verişi’ eski sezon değerlendirmesi detaylarının irdelendiği sporcu toplantısıyla başladı. Yeni sezon takvimi belirlenerek faaliyetler start almaya başladı.
-13 Mart günü geleneksel hale gelmiş olan ve dördüncüsü yapılan “Tekerlekler Cirilensin” klasik otomobil gezisi yine yoğun bir katılım sağlanarak 79 araç katılımıyla Yeşilırmak bölgesine adeta çıkarma yaptılar.
-24 Nisan tarihinde ise yılın ilk klasik otomobil yarışı yapıldı. Yine ikincisi tekrarlanan NG Kütahya Seramik ve Cahit Necipoğlu Ltd sponsorluğunda yapılan ralli, benim de ilk yarış direktörlüğünü üstlendiğim yarış olmuş ve birbirinden değerli ve renkli 59 klasik otomobilin katılımıyla yapılmıştı. Yarışı Sinan-Güneş Ruhi çifti kazanmıştı.

-Nisan ve Mayıs ayları mevsimin de elverişli olmasından dolayı bayağı yoğun ve yorucu faaliyetlerin gerçekleştiği aylar olmaktadır. 22 Mayıs günü derneğimizin destekleyen Yakın Doğu Üniversitesi ve bu yıl yenilenen Klasik Otomobil Müzesi işbirliğinde üçüncüsü tekrarlanan YDÜ 27. Yıl Klasik Otomobil Rallisi yüksek katılımla 70 klasik araçla tamamlandı. Ödüller ise Müze’de verilen kokteyl eşliğinde takdim edildi.Yarışı Ali – Pembe Kelebek birinci sırada tamamladı.
-Klasik Otomobil Açık Hava sergimiz her yıl ses getirecek katılım ve organizasyonlarla yapılmaktaydı. Bu yıl hava muhalefeti nedeniyle şanssız biçimde birkaç kez ertelenerek 4 Haziran’da yeni yeri Girne Kapısı Mücahitler Parkı’nda yedincisi gerçekleştirilerek 81 katılımcıyla klasik severlerin beğenisine sunuldu.
-Yaz aylarının sıcak havasında gündüz faaliyetlerine ara veren derneğimiz, 29 Haziran gecesi Cemsa Karting pistinde büyük heyecana neden olan klasik otomobil slalom faaliyetini, Londra Kuru Temizleme Evi sponsorluğunda 61 klasik otomobille gerçekleştirdi. Pistte en hızlı tur zamanını ise Coşkun Gürel gerçekleştirerek birinci gelmeyi başardı.

(Devam edecek)
 

YORUM EKLE

banner111

banner75

banner88

banner110