Kolay galibiyet

Lig’deki mücadelelerine devam eden fakat herhangi bir iddiaları bulunmadığı gibi kupadan da elenen Çetinkaya ile Türk Ocağı arasındaki karşılaşmada o kadar zevksiz bir oyun oynandı ki maçı izleyenler adeta uyudu. Çetinkaya’nın attığı gollerde bir an gözlerini açan az sayıdaki taraftar, gol nasıl oldu ve kim attı sorusunu sorarak maçı takip bile etmediğini hissettirdi. Goller olmasa izlenmesi tam bir eziyete dönüşen karşılaşmayı Çetinkaya kolay kazandı.


Çetinkaya en azından karşılaşmalara en iyi şekilde hazırlanarak işi biraz daha fazla ciddi aldığını ve hedeflediği ilk beş içerisinde yer almak istediğine inandırırken, rakip Türk Ocağı gerçekten son haftalarda ortaya koyduğu kötü futboluna dün de devam etti. Bundan sonraki süreçte Çetinkaya ayni düşüncelerle devam edip geriye kalan haftalarda oynayacağı futbolun biraz daha üstüne çıkarak hedefine kolayca ulaşma şansını yükseltti. Türk Ocağı’nın ise daha ligin bitimine 8 hafta kala işi sıkı tutmazsa hiç istemediği yerde play-out içerisinde kalma ihtimalini artık çok ciddi bir şekilde düşünmesi gerekmektedir.


Galip gelen taraf olan Çetinkaya açışından fazla söze gerek yok. Takımda yer alan oyuncular ve özellikle Ugo ile 2 gol kaydeden Amani’nin istekli oynamaları büyük bir avantaj. Bunu iyi değerlendiren sarı kırmızılı ekip yoluna emin adımlarla devam edecek. Fakat Türk Ocağı’ndaki düşüş gözler önünde iken bu takımımız lige başlarken kendine belirlediği tüm hedeflerinin uzağında kaldı. Dünkü maça hiç de iyi hazırlandıklarını düşünemiyorum. İkinci yarıda az da olsa o da Çetinkaya’nın müsaade ettiği oranda ataklar geliştirse de gol atmak için yeterli değildi. Moral ve motivasyonları kaybolmuş gibi oynadılar. 31 puanda olmaları onları sadece şimdilik play- out çizgisinin hemen üstünde tutuyor. Bu kötü sonuçlar devam ederse ligin sonunda nasıl bir yer alacaklarını hep birlikte göreceğiz. Ligin henüz bitmediğini onlara birilerinin yeniden hatırlatmasında çok büyük fayda görüyorum.

YORUM EKLE