20 kısa film yarışacak

banner37

Dünyadan ve Kıbrıs’tan kısa filmler Limasol’da buluşuyor

banner87
20 kısa film yarışacak
banner90
banner8

Murat OBENLER

Dünyadan ve Kıbrıs’tan onlarca kısa film bir kez daha Limasol’daki ünlü Rialto Tiyatrosu’nda yer alacak Uluslararası Kıbrıs Kısa Film Festivali’nde sinemaseverlerle buluşuyor. Bu yıl 13-19 Ekim tarihleri arasında 8’incisi yapılacak festivalde 20 kısa film ulusal ve uluslararası yarışma kategorilerinde yarışacak. Kıbrıs’taki kısa film kategorisinde en geniş gösterimli festival olan ISFFC bir hafta boyu dünyadan ve Kıbrıs’tan kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyondan oluşan kısa filmlerin buluşma yeri olurken aynı zamanda film yapımını destekleme, çeşitli programlarla seyirci ile sinema profesyonellerini bir araya getirme gibi bir vizyonla etkinlikler düzenliyor.

Jüri başkanlığını Yunanlı romancı, tercüman, senaryo yazarı ve yönetmen Achilleas Kyriakides’in yaptığı 5 kişilik jüride yapımcı ve İrlanda Ulusal Film Okulu Kurs Direktörü Jean Rice, Viyana Kısa Film Festivali Sanat Direktörü ve film programcısı Daniel Ebner, İsviçreli film programcısı Kilian Lilienfeld ve Kıbrıs’tan yönetmen Renos Gavris yer alıyor. Jürinin değerlendirmesi sonucunda festivalde En İyi Film birincilik ve ikincilik Ödülleri, En İyi yönetmen, En İyi Ulusal Film birincilik ve ikincilik ödülleri, En İyi Belgesel ödülü ve En İyi Video Müziği Öğrenci Jürisi Ödülü sahiplerini bulacak.

Gösterimlerle birlikte paralel etkinlikler, tematik gösterimler, partiler ve iletişim etkinliklerinin de yer alacağı festival bir hafta boyunca kısa film severlerin buluşma yeri olacak.
Yarışma filmleri

Sound of Vladivostok/Yönetmen: Marios Ioannou Elia; 30/Yönetmen: Constantinos Patsalides; Aria /Yönetmen: Myrsini Aristidou; Cyan Magenta Yellow/Yönetmen: Iisa Amalia Michael; Grief (A place none of us know until we reach it/Yönetmen: Alexandra; I was lost. Now I'm not/Yönetmen: Constantinos Christo; Lunch/Yönetmen: Katiana Zachariou; Preposition/Yönetmen: Rahme Veziroğlu; Quidnunc/Yönetmen: Harry Ayiotis; Rearrangement/Yönetmen: Emilios Avraam; Soma & Lil/Yönetmen: Nicolas Iordanou, Sylvia Nicolaides; The cut/Yönetmen: Vaggelio Soumeli; The fairs/Yönetmen: Ioanna Neophytou; The Monster/Yönetmen: Daina Papadaki; The Sound/Yönetmen: Antony Petrou; The way things go/Yönetmen: Sofia Anastasiou; To the Moon and Back/Yönetmen: Stelana Kliris; Transit/Yönetmen: Yana Chilova; Two Strangers Who Meet Five Times/Yönetmen: Marcus Markou; Χ/Yönetmen: Christina Georgiou, David Hands.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75