banner6

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü mesajları

banner37

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle çeşitli kesimlerce mesajlar yayınlandı. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü mesajları
banner151 banner143

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, mesajında tüm sanatçıları ve bu alanda emek veren, alın teri döken herkesi kutladığını belirtti. Akıncı, “bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da adamızda ve dünyamızda barış kültürünün gelişmesi için katkılarının devamını dilerim” ifadelerini kullandı.

Güngördü: Sanatsal oluşumu en etkin biçimde topluma aktaran araç

Girne Belediye Başkanı Güngördü, kültürel gelişmeyi sağlayan en önemli sanat dallarından biri olan tiyatronun da, sanatsal oluşumu en etkin biçimde topluma aktaran araç olduğunu belirtti.

İnsanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip tiyatronun, günümüzü ve geleceğimizi anlamamıza yardımcı olarak sorunlara ışık tuttuğunu ifade eden Güngördü, tiyatronun kentlilik olgusuna ve toplumun eğitiminin, dilinin, kültürünün ve estetik duyarlılığının gelişmesi sürecine önemli katkı sağladığını kaydetti.

Güngördü mesajına şöyle devam etti:

İnsanların birlikte güldüğü, birlikte ağladığı ve birlikte düşündüğü tiyatro salonlarının dolup taşması, tiyatro sanatının ve tiyatro sanatçılarımızın hak ettiği değeri bulması umuduyla, tiyatronun gelişmesinde ve sevdirilmesinde büyük emeği olan, tiyatronun kitlelere sunulmasında ön planda ve arka planda yer alan tüm emekçilerin ve tiyatro severlerin bu anlamlı gününü kutluyorum.”

KTAMS: Ülkeyi yönetenler sanata ve sanatçıya hak ettiği değeri vermiyor

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Sekreteri Güven Bengihan, yıllar önce yanan tiyatro salonunun yerine yenisinin yapılmadığını kaydederek, “Ülkeyi yönetenler, sanata ve sanatçıya hak ettiği değeri vermiyor” dedi.

KTAMS adına 27 Mart Dünya Tiyatro Günü mesajı yayımlayan Bengihan, yetkilileri yeni tiyatro salonunun yapılması için göreve çağırdı.

Güven Bengihan, tüm tiyatro sanatçılarının ve tiyatroya emek verenlerin gününü kutladıklarını da belirtti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 14:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104