70.Berlinale’de jüriye oyuncu Jeremy Irons başkanlık yapacak

banner37

70.Berlinale’de jüriye oyuncu Jeremy Irons başkanlık yapacak
banner90
banner8

Venedik ve Cannes ile beraber Avrupa‘nın önde gelen film festivallerinden biri olan ve bu yıl 20 Şubat-1 Mart tarihleri arasında 70. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan Berlin Film Festivali’nin  jüri başkanlığını Swann in Love, Reversal of Fortune, The Mission, Dead Ringers filmleriyle tanınan, son olaraksa Watchmen dizisinde izleyicilerin karşısına çıkan usta oyuncu Jeremy Irons üstlenecek.


Daha önce Margin Call ve Night Train to Lisbon filmleriyle festivale konuk olan Jeremy Irons, 70. Berlinale’de jüri başkanlığı için,“Bu kadar uzun zamandır hayran olduğum ve her zaman katılmaktan keyif aldığım bir festival olan Berlinale’de Uluslararası Jüri Başkanı rolünü üstlenmek benim için büyük zevk. Festival için Berlin’de olmak bana sadece o büyük şehri hatırlatmakla kalmayıp aynı zamanda festival tarafından seçilen bu yılki filmleri izleme ve ardından da diğer jüri üyeleriyle kendi düşüncelerimi tartışma fırsatı sunacak.”dedi.

banner134
Chatria: “İkonik karakterlere hayat verdi ve insanların karmaşıklığını anlamamı sağladı.”
Festivalin geçtiğimiz yıl göreve gelen yeni direktörü Carlo Chatria, Jeremy Irons için “Kendine özgü tarzı ile Jeremy Irons, sinema yolculuğum boyunca bana eşlik eden bazı ikonik karakterlere hayat verdi ve insanların karmaşıklığını anlamamı sağladı. Yeteneğiyle birlikte hem sanatçı hem de vatandaş olarak aldığı kararlardan dolayı Jeremy Irons’ı, Berlinale’nin 70. yılı için jüri başkanı olarak ağırlamaktan gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 12:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75