banner6

75. Cannes Film Festivali'nin resmi afişi belli oldu

banner37

Bu yıl 75.si düzenlenecek olan Cannes Film Festivali'nin resmi posteri yayınlandı. Başrolünde Jim Carrey'nin yer aldığı kült film The Truman Show, bu sene festival afişine ilham oldu

75. Cannes Film Festivali'nin resmi afişi belli oldu
banner150 banner151 banner143

Fransız Rivierası'nda düzenlenen ve sinema dünyasının en prestijli festivallerinden biri olan 75. Cannes Film Festivali'nin merakla beklenen posteri yayınlandı. Peter Weir'in yönetmen koltuğunda oturduğu The Truman Show, bu yıl festivalin resmi afişi oldu.

Bu yıl 17-28 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin afişi olarak seçilen The Truman Show, Jim Carrey'nin rol aldığı unutulmaz yapımlar arasında yer alıyor.

"PLATON'UN MAĞARASININ MODERN BİR YANSIMASI"

Festival, yayınladığı resmi açıklamada "Peter Weir ve Andrew Niccol'ün The Truman Show'u, Platon'un mağarasının modern bir yansımasıdır ve bu sahne, izleyicileri yalnızca gerçeklik ve onun temsili arasındaki sınırı deneyimlemeye değil, aynı zamanda manipülasyon ve katarsis arasındaki kurgunun gücünü düşünmeye iter" ifadelerini kullandı.

THE TRUMAN SHOW NEDİR?

1998 yılında vizyona giren The Truman Show, Jim Carrey'nin canlandırdığı Truman Burbank karakterinin hayatının bir reality dizisi olduğu bir hikaye sunuyor. Hayatının tüm dünya tarafından izlendiğini bilmeyen Truman'ın hem eğlenceli hem de hüzünlü yaşamını konu alan filmde Ed Harris ve Laura Linney gibi usta oyuncular yer alıyor.

Film, Oscar'da En İyi Yönetmen, En İyi Yardım Oyuncu ve En iyi Senaryo dallarında aday gösterildi.

75. Cannes Film Festivali’nin programı, festival başkanı Pierre Lescure ve direktörü Thierry Frémaux’nun yer aldığı geleneksel basın toplantısında açıklandı. İşte programda yer alan filmler;

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110