banner6

8. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri başladı

banner37

Çatalköy Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri dün gece gerçekleşen görkemli bir açılışla başladı.

8. Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri başladı
banner151 banner143

Çatalköy Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri  dün akşam başladı.

Açılışa Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu,UBP Girne İlçe Başkanı ve Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra, Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, UBP Mağusa Milletvekili Dursun Oğuz ve Girne Belediye Başanı Nidai Güngördü katıldı.

Bu yıl ‘Kültür ve Sanat Günlerini Tutuşturduk’ teması altında gerçekleşen festivalin ilk gününde; Kıbrıs Türk kültürünü yansıtan halk dansları, gösteriler ve SOS Grubu’nun konseri festivali izlemeye gelenlerden tam not aldı. müzik, mani, oyun, yemek, el işi, yarışma ve fotoğraf sergileri yer aldı.

Festivalin açılış konuşmasını Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu yaptı.

Hulusioğlu; “8’incisini düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Festivalin açılış konuşmasını  yapan Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri’nin 8’incisini düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bu yıl da sanatın ve kültürün her dalı ve her nefesi ile festivalde buluştuklarını dile getirdi. Çatalköy Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri ile birçok mesaj verildiğine dikkat çeken Hulusioğlu, bu yıl da mesajlarla dolu Vounous konulu bir festival olduğunu kaydetti.

Kıbrıs Türk kültürünü tanıtmak ve burayı vatan bilenlerin bu kültürle yaşamasını sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Hulusioğlu, “Bu küçük coğrafyada kendi kültürümüzü hem yeni nesillere aktarmak hem de burada yaşayanlara bu kültürü öğretmeyi hedefliyoruz” dedi.

Halk yoğun ilgi gösterdi

Sevgi Mağası önünden kortej yürüyüşü ile start alan 8’inci Beşparmaklar Kültür -Sanat Günleri’nin ilk gününde; Çatalköy Belediyesi Halk Dansları Topluluğu “Sünnet” isimli halk dansları gösterisi sundu, Çatalköy Belediyesi Tiyatro SU’nun Vounous kültürünü anlatan oyunu sahnelendi, açılış konuşmaları yapıldı, festivalin açılışını simgeleyen gaz lambası fitillendi, stantlar gezildi ve SOS Grubu’nun muhteşem konseriyle festivalin ilk gecesi sonlandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 14:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104