9 ülkeden 35 sanatçı Kıbrıs'ın Ayışığı'nda buluşuyor

banner37

7.Fengaros Festivali 3-5 Ağustos’ta Kato Drys köyünde yer alacak

9 ülkeden 35 sanatçı Kıbrıs'ın Ayışığı'nda buluşuyor
banner8

Murat OBENLER

Güney Kıbrıs’ta 3-5 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek Fengaros(Ayışığı) Festivali 7.kez dünyanın farklı coğrafyalarından farklı müzik türlerini adamızda buluşturacak. Trodos eteklerindeki Aşağı Lefkara yakınlarında yer alan doğayla bütünleşmiş Aşağı Drys(Kato Drys) köyünde yapılacak Fengaros Festivali’nde bu yıl 3 farklı sahnede 9 ülkeden 35 sanatsal performans sahnelenecek. Köydeki Halk Sanatları Müzesi’nde paralel etkinliklerin de yapılacağı sabahtan gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürecek 3günlük uluslararası festivalde katılımcılara kamp yapma olanağı da sağlanacak.

banner134

İlk geceyi  rock domine edecek

Psychedelic, progressive, indie ve stoner rock türlerinin yanısıra cazın da yer aldığı ilk günde  rock grupları Villagers of Ioannina City, Acid Baby Jesus and Ηoly Monitor, İngiliz indie grubu Happyness, Atinalı jazz-funk grubu Datfunk ile New York’tan besteci/kontrbasçı Αlexi David sahne alacak.

Afrika Çölleri’nden Bambino 2.gecenin finalini yapacak

Kültürel çeşitlilik ve  egzotik bir Dünya Müziği yolculuğuna dayalı bir programı yer aldığı 2.günde Girit müziğini Amerikan rock ve doğaçlamayla karıştıran Xylouris White, Selanik’ten çağdaş rebetiko grubu Pliri Ntaxi, balkan / çingene grubu Baildsa,müziklerine Akdeniz rocku adını veren  Tel-Aviv'ten Ouzo Bazooka ve kendine özel yapılmış gitarıyla Sardunyalı Paolo Angeli ve finalde Afrika'nın çöllerinden Tuareg kabilesinin seslerini Kato Drys'e getirecek olan Nijer'den dünyaca ünlü Bambino sahne alacak.

Grammy’li blues sanatçısı Fantastic Negrito kapanışı yapacak 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75