Alkış sesleri, daha çok sahnede olmam gerektiğini hissettirdi

banner37

banner87
Alkış sesleri, daha çok sahnede  olmam gerektiğini hissettirdi
banner90
banner99

Ülkemizde kendini sanatın çeşitli alanlarında geliştiren birçok genç yeteneğimiz var. Küçük yaşlardan sanata merak salan bu gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle, kendi çabalarıyla yeteneklerini geliştirerek bugün önemli başarılara imza attı. KIBRIS, sizlere adı bir yerlerde saklı kalmış “Genç Yeteneklerimizi” tanıtıyor. Yazar ve tiyatrocu İzel Seylani’nin yardımıyla sosyal medya üzerinden ulaştığımız gençler, hem kendi serüvenlerini anlattı hem de sanata meraklı gençlere mesajlar verdi.

Melih Hoca, 17 yaşında… Tiyatro sahnesinde oyuncuları izlerken yaşadığı heyecan bugün onun da aynı sahnede olmasını sağladı:

Alkış sesleri, daha çok sahnede  olmam gerektiğini hissettirdi

Aliye ÖZENCİ

   Melih Hoca, 17 yaşında… Kitap okumayı, tiyatro ve bilimle uğraşmayı çok seviyor.

   İlgi duyduğu alanlara bakıldığında genç yeteneğin, toplum hitap eden ve farkındalık yaratacak işlere imza atmak istediğini anlıyorum.

   Hoca’nın tiyatroyla tanışması, halkın bir çember oluşturduğu ve ortasında oynan “orta oyunu” başka deyişle meydan oyununu izlemesiyle başladı. Hoca, oyun içerisinde aldığı mesajlarla önce yüzünde gülümseme, sonra da yüreğinde farklı bir heyecan hissetti…

   Böylece Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’nun düzenlediği atölye çalışmalarına katılmaya karar verir.

   Ve tiyatroya ilk adımı atmış oldu.

   Güney Mesarya Halk Tiyatrosu her sezon bir oyunu bölge halkıyla ve tiyatro severlerle buluşturuyor. Melih Hoca da sahnede izlediğimiz genç yeteneklerden biri.

   Her sahneye çıkışında, ayrı bir heyecan duyduğunu belirten Hoca, oyun sonunda halkı selamlarken, duyduğu alkış seslerinden, daha fazla tiyatro sahnesinde olması gerektiğini hissederek bu yolda devam ettiğini ifade etti.

“Orta Oyunu beni çok etkiledi”

   Melih Hoca, tiyatroya olan ilgisinin 15-16 yaşlarında başladığını belirterek komedi türünde olan Orta Oyunu’nun kendisini etkilediğini söyledi.

   Hoca, izlediği oyunun, gizli mesajlar verdiğini ve kendisini güldürdüğünü ifade ederek, “Bende derin izler bıraktı, çok etkilendim” dedi.

   Kısa bir süre sonra da Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’nun düzenlediği, hocalığını ise İzel Seylani’nin yaptığı atölye çalışmalarına katıldığını anlatan Hoca, şimdilik okul dışında aktivite olarak sadece tiyatroyla ilgilendiğini ama ileride müzikle de ilgilenmek istediğini belirtti.

“Her sahneye çıkışım unutulmaz bir anı”

   Melih Hoca, katıldığı atölye çalışmalarında gösterdiği başarılar sonucunda, Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’nun her sezon sahnelediği oyunlarda da rol alıyor.

   Sahnede unutmadığı bir anısı olup olmadığını sorduğum Hoca, şöyle devam ediyor:

    “Sahneye her çıkışımda unutamadığım bir an oluyor zaten. Ama aklımda en çok kalanı, ilk sahnelediğim oyundan sonra selama çıkışımdı. Çünkü o alkışlar, bana daha fazla tiyatro yapmam gerektiğini hissettirdi.

   Alkış seslerinden duyduğum hazla çalışmalarıma devam ediyorum.

   Tiyatronun bana kattıklarını saymakla bitiremem. Ancak birkaç önemli şeyden bahsedebilirim. Özellikle bana verdiği özgüven ve özgürlük hissi çok fazladır. Bana kattığı en önemli bir diğer şey ise ikinci ailem olan tiyatro ekibimdir.”

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75