banner6

Alkışlarla uğurlandı

banner37

Kalp yetmezliği sonucu önceki sabah hayatını kaybeden 49 yaşındaki BRTK kültür sanat programları yapımcısı ve yazar Hakan Çakmak, gözyaşları içinde toprağa verildi.

Alkışlarla uğurlandı
banner99

Kalp yetmezliği sonucu önceki sabah hayatını kaybeden 49 yaşındaki Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) kültür sanat programları yapımcısı ve yazar Hakan Çakmak dün son yolculuğuna uğurlandı.
Hakan Çakmak için dün saat 11.00’de, ilk olarak uzun yıllardır çalıştığı BRTK’da tören düzenledi. Tören sonrası sevenleri Hakan Çakmak’ı alkışlarla uğurladı. Ardından da Minareliköy Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.
Ölümü basın ve kültür sanat camiasında büyük üzüntü yaratan Çakmak için düzenlenen törene, mesai arkadaşları yanında, basın, kültür sanat, siyaset camiasından ve sivil toplum örgütlerinden çok sayıda kişi katıldı.
2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, UBP Milletvekili Ersin Tatar, UBP milletvekili Hasan Taçoy, UBP Milletvekili Zorlu Töre, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu, bazı bürokratlar da Çakmak’ı son yolculuğuna uğurlayanlar arasında yer aldı.

“Henüz çok gençti

Hakan Çakmak’ın eşi İlknur Koruoğlu Çakmak cenaze töreninde güçlükle ayakta durdu. İlknur Koruoğlu Çakmak’ın, “henüz çok gençti”, “Öykü ve Ödül babasız kaldı”, “çok iyi bir insandı bu kadar erken ölmeyi hak etmedi” şeklindeki feryatları yürekleri dağladı.

 

Özkurt güçlükle konuştu...

BRTK’da düzenlenen törende güçlükle konuşan BRTK Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt, okul yıllarından beri tanıdığı ve staj dönemlerini de birlikte BRTK’da geçirdiği Hakan Çakmak’ın ani ölümünden duydukları üzüntüyü ifade etti.
Törene katılanlar Hakan Çakmak’ın tabutunu çiçeklerle donattı, tabutu başında onunla vedalaşarak gözyaşı döktü, annesi ve eşinin feryatları yürekleri dağladı.
BRTK’daki törenin ardından Hakan Çakmak’ın nâşı, cenaze namazı sonrası toprağa verilmek üzere Minareliköy’e götürüldü.
Çakmak’ın sevenleri, omuzlarda cenaze arabasına taşınan tabutuna BRTK sitesinden ana yola kadar alkışlarla eşlik etti.

Hakan Çakmak kimdir?

banner134

29 Kasım 1967’de doğan Hakan Çakmak, Lefkoşa Türk Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştu. Çakmak, BRTK’daki programları yanında, birçok kültür sanat projesindeki çalışmalarıyla da tanınıyordu.
Hakan Çakmak’ın ölümü nedeniyle çok sayıda taziye mesajı yayımlanırken, medyada ve sosyal medyada da Çakmak’la ilgili çok sayıda haber, yorum ve fotoğraf dikkat çekiyor.
Mesajlarda, Hakan Çakmak’ın zamansız ölümünden duyulan acı ifade edilerek onun çalışkanlığı, üretkenliği, insan sevgisi ve kültür sanat alanında bıraktığı izler vurgulanıyor.
Birçok kişi Hakan Çakmak’la birlikte yapacakları projelerin yarım ve özellikle kültür sanat etkinliklerinin öksüz kalışını da ifade ediyor.

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 11:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104