Altın Afrodit Heykeli ‘Udo Flohr’un oldu

banner37

14. CYIFF’de En İyi Film “Effigy – Poison and the City” seçildi

Altın Afrodit Heykeli  ‘Udo Flohr’un oldu
banner90

Murat OBENLER

   Bu yıl 14’ncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Kıbrıs Film Festivali’nde ödüller, 30 Kasım Cumartesi akşamı Güney Lefkoşa’daki Pallas Tiyatrosu’nda dağıtıldı.

   Lefkoşa Rum Belediyesi’nin himayesinde düzenlenen ve “Europe for Festivals, Festivals for Europe” etiketi ile ilk film olarak kurmaca, belgesel, animasyon ve sanat filmi kategorilerinde 54 ülkeden toplam 90 kısa ve uzun metrajlı filmin gösterildiği CYIFF’de ödüller sahiplerini buldu.

   Festival Direktörü Petra Terzi ile radyo programcısı Saskia Constantinou’nun sunuculuğunu yaptığı gecede En Fones adlı kadın müzik topluluğu da müzik dinletisi sundu. Birçok dalda ödüllerin dağıtıldığı gecede En İyi Yönetmen Altın Afrodit Ödülü “La Cama” filmi ile Arhantin’den Monica Lairana’nın olurken, Uzun Metraj En İyi İlk Film Altın Afrodit Ödülü “Effigy – Poison and the City” ile Almanya’dan Udo Flohr’un oldu.

   Kapanış töreninde Petra Terzi’nin “She Should Run-Cyprus” adlı belgeseli de gösterildi.

Ödüller

Fotomessage Yarışması: 1.’lik:Marios Ioannides

PEGASOS CINELAB: Instructor- Alexis Chaviaras

Kısa Film Yapım Yarışması: Love is Blind

Senaryo Yarışması: 1. Ödülü: “74” - Paul Lambis

Telefon Filmleri Yarışması: En İyi Filmi: “Alter” - Marcos Obregón

En İyi Sanat-Dans Ödülü (Kısa Film): “Blank Canvas”-Alisa Traskunov

Animasyon Ödülü: “Daughter”-Daria Kashcheeva               ’

Afrodit Sinema Ödülü: “Alex’s Strip”-  Irene Zoe Alameda

50/50 Yarışması: “Iron Warrioresses” – Jelena Mila

Sinematografi dalında Yetenek Ödülü: “Unicorn in Tel Aviv”- Zohar Ballas

Yönetim dalında Yetenek Ödülü: “Fishing with Father”-Shigeru Hirai

Yetenek Ödülü: “The Buzz”-Dániel Füzes

Veteran Sinematografi dalında En İyi Kısa Film Ödülü:

 “Gregueria” – Leonid Karnitsky ve “The Tram”-Yulia Trofimova

banner9
Kısa Film dalında Veteran Yönetmen Ödülü:“Taniel”-Garo Berberian  

En İyi Veteran Kısa Film: “The Night the Wind Blew”-David Alamouti

En İyi Yunan Filmi: “Later Aphrodites”-Demeter Stavropoulos

En İyi Kısa Belgesel Film:“Unknown Ravens” – Sema Basharan

Belgesel kategorisi En İyi Görüntü Yönetimi: “Back To Berlin”-Catherine Lurie-Alt

Belgesel Kategorisi En İyi Yönetmen: “The Creepy Line”-Matthew A. Taylor

Uzun Metraj En İyi Belgesel: “Remembering: The Maurits Kiek Story”-Cheryl Halpern, Mitchell Stuart & Alex Dolginko

Nostimon Imar Ödülü: “Greece Year Zero”-Dannis Koromilas

En İyi Genç Oyuncu Ödülü: Shang Wingyee-“Raise Me Up”

Senaryo’da Mansiyon Onur Ödülü: “The Tale of a Corporate Slave” - Molly Jacobs

En İyi Görüntü Yönetimi: “Snu” – Patrícia Sequeira

Uzun Metraj En İyi Yönetmen Ödülü: “The Shepherd” – Illés László

Veteran Uzun Metraj En İyi Film: “Snu”-Patrícia Sequeira

Altın Afrodit Ödülleri(Uzun Metraj İlk Film)

Yapım Tasarım Ödülü: Thomas Chan- Phoenix Romance

Set/Kostüm Ödülü: Melanie Ullrich & Katja Pilgrim -“Effigy”

Müzik: Limei You- “Phoenix Romance”

Kurgu: Sven Pape-“Effigy”

En İyi Erkek Oyuncu: Michel Poghosyan-“Lorik”

En İyi Kadın Oyuncu: Sandra Sandrini- “La Cama”

En İyi Senaryo Ödülü: Monica Lairana- “La Cama”

En İyi Görüntü Yönetimi: “Phoenix Romance”- Alejandro Montero Hernandez-Barahona

En İyi Yönetmen: “La Cama”-Monica Lairana

En İyi Film: “Effigy – Poison and the City”-Udo Flohr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108