banner6

Amatör seramikçilerin sergisi açıldı

banner37

Kuzey Kıbrıs Seramikçiler Derneği tarafından düzenlenen “Kaçış” isimli 6. Amatör Seramikçiler Yarışması Sergisinin açılışı, Cumhurbaşkanı Vekili ve Meclis Başkanı Sibel Siber tarafından yapıldı.

Amatör seramikçilerin sergisi açıldı
banner151

İsmet Vehit Güney Sergi Salonunda gerçekleşen açılışta katılımcılara hitap eden Siber, üretimin önemine dikkat çekerek, üretim oldukça aidiyet, bu topraklara bağlılık ve sevginin daha da artacağını söyledi.

Yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen özgüvenin yitirilmemesi gerektiğini ifade eden Siber, bu tür sergilerin insanların özgüven kazanımına büyük katkılar sağladığını belirtti.

Siber eserkerinden çok etkilendi

Sergi amatör seramikçiler adını taşısa da gördüklerinin her birinin birer sanat eseri olduğunu ve çok etkilendiğini vurgulayan Siber, emek veren tüm sanatçıları kutladı.

Sanata, emek ve değer veren halklar ve ülkelerin önemli kazanımları olduğuna dikkati çeken Siber, bu tür etkinliklerin daha da artmasını diledi.

Serginin açılışından önce Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp de bir konuşma yaparak Daire olarak bu tür etkinlikleri desteklemeye devam edeceklerini söylerken, Kuzey Kıbrıs Seramikçiler Derneği Başkanı Nergül Gezer Dündar da emeği geçen tüm sanatçıları kutladı.

Yapılan konuşmaların ardından serginin açılışı Meclis Başkanı Sibel Siber ve diğer yetkililer tarafından yapıldı.

Başarı ödülü kazanan sanatçılar “Gecenin sessizliğinde göç” isimli eseri ile Yıldan Gülakdeniz, “Göç” adlı eseri ile Şeniz Faslı Etkin ve “Kaos” isimli eseri ile Keziban Dolmacı oldu.

Sergide ayrıca, Semra Tahsin, Pervin Özgeçen ve Keziban Dolmacı’ya Jüri Teşvik Ödülü verildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 18:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110