banner6

Arts Of Small Talk’da Geek kültürü konuşuldu

banner37

Telsim ve Rüstem’s işbirliğinde her ay farklı bir konuda söyleşi yapılıyor

Arts Of Small Talk’da Geek kültürü konuşuldu
banner150 banner151 banner143

Telsim ve Rüstem’s işbirliğinde her ay farklı bir konuda yapılan söyleşiler, Rüstem Kitabevi’nde devam ediyor. “Arts of Small Talk”un bu ayki konuğu, Koleksiyoner Hasan Arkan oldu. Kuzey Kıbrıs’taki “Geek Kültürü” hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirilen söyleşinin moderatörlüğünü, Rüstem’s Sanat Koordinatörü Halil Duranay yaptı.


Söyleşide Japonya, Amerika ve Avrupa’nın bazı ülkeleri başta olmak üzere, dünyanın birçok noktasında yapılan ‘Geek Fest’lerin Kıbrıs’ın kuzeyinde de düzenlendiğinden bahsedilen söyleşide, Kuzey Kıbrıs’ın Geek Kültürü’ne bakış açısı irdelendi.


Öncelikle “GEEK”in anlamını açıklayan Arkan, Geek olmanın bir konunun, o konu hakkında herşeyi bilecek kadar, obsesif fanı olmak olduğunu dile getirdi. Günümüzde Geek kültürünün içine, gamerliğin, costplay’in, eventlerin girdiğini ve Holywood’un etkisiyle çoğaldığının altını çizdi.


Metaverse konusunu sanat ile yorumlayan moderator Halil Duranay, kültürel dönüşümün gerçekleştiği günümüzde, sanatın Metaverse dünyasında ne kadar değerli olabileceği veya olduğu konusunda Hasan Arkan’a soru yöneltti. Hasan Arkan, Metaverse denilen dünyada şu anda birçok firma ortak bir endüstüri yaratıldığını ve bir NFT ürününün çok yüksek fiyatlara satıldığını söyledi.


Geek Kültürün tarihçesinden koleksiyonerliğe, Kıbrıs’taki Geek Kültürü’nün gelişiminden NFT sanat eserlerine geniş bir skalada gerçekleşen söyleşi, katılımcıların sorularıyla devam etti. Ayrıca 2022’de yapılması planlanan 4. Geek Fest ile ilgili de bilgi paylaşıldı.


Geek Festlerin, yurt dışından Cost Player’lerin de getirildiği ve salgın nedeniyle bir süre ara vermek zorunda kalındığı konusunda konuşan Hasan Arkan, 4. Geek Fest’in yakın bir zamanda gerçekleşeceğini söyledi.


Kayıt altına alınarak dijital ortamda da paylaşılan Arts of Small Talk söyleşileri, Kıbrıs’a dair dijital bir arşiv niteliğinde. Arts of Small Talk söyleşileri Telsim’in YouTube kanalından izlenebiliniyor. Söyleşilere ulaşmak için https://bit.ly/3hRn2Yt linkine tıklayabilirsiniz.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110