Aşkın ve dansın buluşması 'Zorba'

banner37

16. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali, Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin müthiş yorumuyla başladı

Aşkın ve dansın buluşması 'Zorba'
banner90
banner99

Murat OBENLER

16. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali önceki akşam Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin yorumuyla sahnelenen dünyaca ünlü Zorba balesi ile başladı.

Nikos Kazancakis’in romanı “Zorba The Greek”ten Mikis Thedorakis’in müzikleri ve Lorca Massine’nin koreografisiyle Türkiye’de ilk kez 2010 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye konan “Zorba” bu kez de Girne’de sahneye kondu.

banner134
Devlet ve hükümet yetkilileri de yoğun ilgi gösterdi

Aşkın ve dansın müthiş müzikleri eşliğinde sahnelediği festival açılışına Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başkakan Tufan Erhürman, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, ev sahibi Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü de katıldı.

Aşk, hüzün, nefret ve büyük bir dans tutkusunu barındıran iki perdelik bale gösterisine seyirciler yoğun ilgi gösterip Amfi Tiyatro’yu tıklım tıklım doldururken meşhur “Zorba The Greek” şarkısı çalınırken seyirciler de müziğe eşlik etti.

Kuzey Kıbrıs’ın yanı sıra Güney Kıbrıs ve ülkede yaşayan yabancıların da takip ettiği gösteri sonrasında sanatseverler sanatçıları ayakta alkışlarken, sanatçılar finaldeki selam sahnesini defalarca oynadı.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75