'Av' kitlesel fonlama sistemiyle çekilecek

banner37

Sholeh Zahraei ve Kamil Saldun yeni filmleri için duyarlı sanatseverlerden destek bekliyor.

'Av' kitlesel fonlama sistemiyle çekilecek
banner90
banner99

Murat OBENLER
 

Film yazarı ve yönetmenleri Sholeh Zahraei ile Kamil Saldun, ‘Av’ isimli kısa metrajlı yeni filmlerini bağımsız sinemacıların dünyada sıkça başvurduğu bir yöntem olan kitlesel fonlama sistemiyle (Crowdfunding) çekecek.

Yönetmen çift hem bu konudaki kampanyayı başlatmak hem de projeyle ilgili kısa bilgi vermek amacıyla Güney Lefkoşa’da sanatçılara destek veren ‘Meltemi’ isimli kültür merkezinde tanıtım ve dayanışma gecesi düzenledi.
 

Alkaş, Kavaz ve Tselepos’un oyunculuğu beğeni topladı
 

Organizasyon sorumlusu Athina Kariati’nin film hakkında açılış konuşması gerçekleştirdiği etkinlikte, konuk konuşmacıların da katılımıyla söyleşi gerçekleştirilip filmin tanıtım fragmanı gösterildi. Usta oyuncu Osman Alkaş, Erdoğan Kavaz ve Andreas Tselepos’un fragmandaki oyunculuğu büyük beğeni aldı.
 

banner134
Film geleneksel aile yapısı, LGBTI bireyler ve homofobiyi konu alıyor
 

Gösterimin ardından film süreci ve filmin konusu hakkında yönetmenler Zahraei ve Saldun’la söyleşi gerçekleşti.

Kıbrıslı geleneksel bir babanın oğluna olan öfke ve sevginin çatışmasını anlatan dram türündeki bu sanatsal çalışma, Kıbrıs’taki geleneksel aile yapısı, LGBTI bireylerin, ebeveynlerin toplum içindeki durumu ve homofobiyi konu alıyor.

Katılımcılar, gerçek bir olaydan ortaya çıkan film projesinin yaşanmış hikayesini Kuir Kıbrıs Derneği aktivistlerinden konuk konuşmacı Filiz Bilen’den dinlediler. Diğer konuklar Costas Constantinou ve Alexandros Efstathiou yaşanmış benzeri deneyimleri anlattılar.
Konuklar arasında filmin oyuncuları Erdoğan Kavaz, Elmaziye Derviş ve Yaşar Karaca da vardı.
Kıbrıs’ın İrlanda Elçisi Deirdre Ní Fhallúin, Kıbrıs Alman Elçiliği temsilcisi ve Goethe Enstitüsü Müdürü Karin Varga da dayanışma amacıyla yapılan gecenin katılımcıları arasındaydı.
 

Sanatçılardan sinemaya destek
 

Farklı sanat dallarında eserler üreten Kıbrıslı sanatçılar büyük bir dayanışma göstererek kitlesel fonlama ile yapılacak bu filmin bağış sürecinde kullanılmak üzere çeşitli eserlerini verdiler.

Gece sonunda filmin bütçesine katkı koyan cömert bağışçılara adanın kuzey ve güneyinden birçok sanatçının değerli sanat eseri hediye edildi. Sinemaseverler haziran ayında başlayıp yaz sonuna kadar internet üzerinden devam edecek dayanışma kampanyası için facebook.com/TheHunt171 adresinden bilgi edinebilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75