banner6

Avrupa Spor Haftası  #BeActive Paneli

banner37

Avrupa Komisyonu, AB Bilgi Merkezi’nin PeacePlayers International Kıbrıs ve Kıbrıs Türk Diyabet Derneği ortaklığıyla düzenleyeceği panel ile Avrupa Spor Haftası’nın önemini vurgulayacak.

Avrupa Spor Haftası  #BeActive Paneli
banner151 banner143

Panel, 28 Eylül Çarşamba günü 10:30 – 13:00 saatleri arasında Lefkoşa Major Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Panelde sağlık ve toplumsal katılımın spor aracılığı ile geliştirilmesi irdelenecektir.  Etkinlikte,  AB politikaları ile diğer AB ülkelerinden örnekler izleyicilere bir AB uzmanı tarafından sunulacaktır. Etkinlikteki ortaklar hâlihazırda AB tarafından finanse edilmekte olan “Kıbrıs’ta Barış ve Sağlığı Teşvik Etmek” isimli bir proje yürütmektedirler. Bu proje ile ayrıca sporun, sağlık ve toplumsal katılım konularına sağladığı faydalar aktarılmaktadır.

Spor ve fiziksel aktivitelere katılım, AB Üye Devletleri’nde durgunlaşmakta ve hatta bazı ülkelerde düşüş bile göstermektedir. Bu durumdan olumsuz etkilenen sadece insanların sağlık ve refahları değil aynı zamanda bir bütün olarak toplum ve ekonomidir. Sağlık hizmetlerine yapılan harcamaların artması, iş yerinde verimlilik kaybı ve düşük istihdam edilebilirlik bu olumsuz zincirleme etkilerden yalnızca birkaçıdır. Bu soruna çözüm bulma amacı ile Avrupa Komisyonu,  her yıl düzenlediği Avrupa Spor Haftası ile tüm bireylerin günlük yaşamlarında fiziksel olarak daha aktif olmaları teşvik edilmektedir.

Avrupa Spor Haftası aracılığı ile Avrupa genelinde spor ve fiziksel aktivitelerin teşvik edilmesi hedeflenmektedir. Hafta, insanların yaş, spor geçmişi veya fitnes seviyesi ne olursa olsun toplumun tüm bireylerine yöneliktir. Geniş halk kitlelerine odaklanacak olan bu hafta ile Avrupalılara düzenli olarak #BeActive yani “aktif ol” mesajı verilecek ve ayrıca insanların günlük yaşamlarında daha fazla egzersiz yapabilmeleri için fırsatlar yaratılacaktır.  

7-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen bu hafta; sporun sağlıklı, mutlu ve birbirini kucaklayan bir toplum yarattığı mesajıyla Avrupa çapında gerçekleştirilen etkinlik ve faaliyetlerle kutlanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 10:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104