Ayışığı altında 72 saatlik eğlence

banner37

Üç günde 40’ın üstünde performans sahnelendi, atölyeler yapıldı, kültür-sanatla eğlence buluştu

banner87
Ayışığı altında 72 saatlik eğlence
banner90
banner99

Murat OBENLER

   Adanın en önemli müzik festivallerinden Fengaros/Ayışığı 9. kez Kıbrıs, Akdeniz ve ötesinden 40’ın üzerinde ismi/grubu pastoral renkleriyle dikkat çeken şirin dağ köyü Kato Drys’te bir araya getirdi.


   Bu yıl 1-3 Ağustos tarihleri arasında yer alan uluslararası festival, çağdaş pop müzikten rock müziğe, folk müzikten dans müziğine, hip hoptan daha birçok farklı müzik türüne müzikal çeşitliliğin buluşma noktası oldu.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da adadaki birçok milletten yerli ve yabancı müzikseveri buluşturan, müzik aracılığıyla insanların hem kaynaşıp yakınlaşmasını sağlayan hem de gerçekleştirilen atölye çalışmaları ile Kıbrıs ve ada dışından müzisyenleri bir araya getiren özelliği ile dikkat çekti.


   Louvana Records tarafından organize edilen festivalde Planet of Zeus, Thrax Punks ve Balothizer, JUΛIO, Marina Satti & Fonέs, Nalyssa Green, METAXAS x GHSTWRLD, Foivos Delivorias, Vasiliki ve The Amalgamation, Fumaça Preta, Eleni Era’ın yanı sıra birçok ülkeden 40’ın üzerinde sanatçı, 3 günde sahneye çıktı.

   Çadır imkanı da bulunan festivalde 72 saat boyunca festivalin tüm güzelliklerini yerinde yaşama imkanı sağlandı. Festival kamsamında 25-30 Temmuz tarihleri arasında müzisyenlerin buluştuğu teori ile uygulamanın harmanlandığı Fengaros Müzik Köyü etkinliği de yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75