banner6

“Aysanca Balyoz” okuyucuyla buluştu

banner37

“Aysanca Balyoz” okuyucuyla buluştu
banner99

Aliye ÖZENCİ

Aysan Özertaş Özcezarlı, gerçek hayat hikayelerinden esinlenerek yazdığı yeni mizah öyküleri kitabı “Aysanca Balyoz”u tanıttı.

Geliri Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışlanan kitabın tanıtım kokteyli, Lefkoşa’da Golden Tulip Otel’de gerçekleşti. Tanıtım etkinliğinde Özcezarlı kitaplarını imzalarken, kızları Göksü ve Cansu keman solo gösterisiyle misafirlere unutulmaz müzik ziyafeti sundu.

Gecede söz alan Özcezarlı, kitabını yazım aşamasında yanında olan eşine, kızlarına ve tüm dostlarına teşekkür etti.

Kitabın önsözünü yazan İsmail Bozkurt ise, Özcezarlı’nın Kıbrıs Türk öykücülüğü ve mizah edebiyatında bir yer edindiğini, ironik anlatımı, eleştirel yaklaşımı ve Kıbrıs ağzını, daha doğru bir ifadeyle Mesarya ağzını kullanarak kendi biçimini yarattığını vurguladı.

Özcezarlı’nın az sayıdaki çağdaş mizah edebiyatının temsilcilerinden biri olduğunu kaydeden İsmail Bozkurt, yazarın anlatım gücüne, öyküleme ve kurgulamadaki başarısına dikkat çekti.

Kitabın gelirinin bağışlanacağı Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit de yaptığı konuşmada, Özcezarlı’ya teşekkürlerini sunarak plaket takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104