banner6

Azeri çocuklar KKTC'yi çizdi

banner37

KKTC Bakü Temsilciliği, KKTC’nin 33. Kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde dün, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Türkiye Üniversiteleri Mezunları İçtimai Birliği ve Xatai Sanat Merkezi işbirliğinde “Azerbaycan Çocuklarının Gözüyle KKTC” başlıklı bir resim sergisi gerçekleştirdi.

Azeri çocuklar KKTC'yi çizdi
banner99

Azerbaycan Himni ve İstiklal Marşı’nın ardından bir konuşma yapan KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer, resim sergisinin geleneksel olarak her yıl yapılmasını arzuladıklarını, kardeş Azerbaycan’ın gelecek nesillerinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni daha yakından tanımasında bu gibi etkinliklerin büyük faydası olacağına inandığını vurguladı.

Temsilcilikten yapılan açıklamaya gore Turganer, sergiye resimleriyle katılan çocukların yetenekli olduklarını, KKTC’yi yansıtan çok güzel resimler çizdiklerini belirterek, çocukları ve ailelerini tebrik etti.

Sergide Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva ve TC Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral da birer konuşma yaparak, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladılar ve çocukları tebrik ettiler.

Serginin açılışının ardından 122 katılımcıya sertifika verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2016, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104