banner6

'Bahar Konseri'nde iki toplumlu sevgi ve barış çiçekleri açtı

banner37

Kıbrıslı Türkler ve Rumlar bu kez müzik sahnesinde buluştu

'Bahar Konseri'nde iki toplumlu sevgi ve barış çiçekleri açtı
banner150

banner150 banner150

Murat OBENLER

Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum müzisyenlerden oluşan Kıbrıs Oda Orkestrası ikinci konserini Uluslararası Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde Güney Lefkoşa’daki Pallas Tiyatrosu’nda verdi.

Kıbrıslı müzisyenler Natalie Neophytou ve Nihat Ağdaç’ın sanatsal direktörlüğünde çalışmalarını sürdüren Kıbrıs Oda Orkestrası, Aralık 2016’dan sonra “Bahar Konseri” adı altındaki ikinci konserlerini verdi.

Güney’den Sıdıkek-PEO ve Kuzey’den Belediye Emekçileri Sendikası’nın (BES) ortak organizatörlüğünde sahne alan 26 kişilik orkestra konserine, AKEL adına Pambis Kyritsis, PEO Federasyonu adına Genel Sekreter Yardımcısı Sotiroula Charalambous, AB’nin Eğitim ve Kültürden Sorumlu Komisyon üyesi Androulla Vassiliou, Avrupa Parlamentosu milletvekili Takis Hadjjigeorgiou, Sıdıkek-PEO Genel Sekreteri Antonis Neofytou, BES Dış İlişkiler Sorumlusu Fatoş Anter ve BES-Sıdıkek PEO iki toplumlu ortak program sorumlusu Andry Demetriou’nun yanı sıra her iki sendikadan üye ve çok sayıda sanatsever yoğun ilgi gösterdi.

Notalarla Kıbrıs’ı buluşturdular

Mozart’ın 41. Senfonisi (Jupiter), Elgar Serenade for Strings in E minor ve Komitas Armenian şarkıları ve dansları adlı eserlerinin seslendirildiği anlamlı gecede sanatçılar bir kez daha notalarla Kıbrıs’ı buluşturdu.

Gece sonunda her iki sendika temsilcisi sahnedeki sanatçılara çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104