Bazı karşılaşmalar sizin kaderiniz olur

banner37

Dans Festivalinde Fransız  Theatre du Corps  “Meeting You Was Fate” ile sahnedeydi

Bazı karşılaşmalar sizin kaderiniz olur
banner87

Murat OBENLER

7 ülkeden performansların 11-30 Haziran arasında sanatseverlerle buluşacağı 21.Uluslararası Kıbrıs Çağdaş Dans Festivali’nde 15 Haziran Cuma gecesi Fransız dans topluluğu Theatre du Corps  “Meeting You Was Fate” adlı gösteriyi Limasol’daki Rialto Tiyatroda sahneye koydu. Fransızların önemli dans sanatçılarından olan Marie-Claude Pietragalla ve Julien Derouault’ın kareografisini hazırlayıp sahneye koydukları gösteride bir çiftin gençliğinde karşılaşmaları sonrasında birbirlerinin“kader”i haline gelen hayatları söz,müzik,dans ve tiyatral gösterilerden oluşan etkileyici bir kareografiyle Rialto Tiyatrosu sahnesine yansıyor. Büyük bir kıvılcımla başlayan, aşk ile yükselip evlilikle sonuçlandıktan sonra sıradanlaşan,çocuk sahibi olduktan sonra durağanlaşan ve yaş ilerledikçe de itici hale gelen bir kadersel ilişkinin sahneye yansıtıldığı gösteride her iki sanatçı da sahnedeki uyumları ve dans sanatını uygulamaları ile sanatsevelerden büyük alkış aldılar.

Hollanda, Fransa,İtalya, İsrail, Yunanistan, İsviçre ve Güney Kıbrıs’tan artistik dans performanslarının 30 Haziran’a kadar birer kez sahneleneceği festivalin Limasol’daki gösterileri için Güney Lefkoşa’dan etkinlik günleri saat 19:00’da ücretsiz ulaşım sağlanacak.  

Sırada Güney Kıbrıs’tan iki performans var

Festival’de 20 Haziran Çarşamba gecesi saat 20:30’da “WHİSPERS”  Fouli Stylianidou ve  NLE(Near Life Experience) pelma.Lia Haraki tarafından Lefkoşa’daki Pallas Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER