Bellapais İlkbahar Müzik Festivali finali cumartesi

banner37

15. Uluslararası Bellapais İlkbahar Müzik Festivali, Cumartesi akşamı, Kapanış Konseri ile sona erecek. 

Bellapais İlkbahar Müzik Festivali finali cumartesi
banner90
banner8

Kuzey Kıbrıs Müzik Deneğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, saat 20.30’daki Kapanış Konserinde dünyaca ünlü İskoç Kemancı Candida Thompson, kariyerini Hollanda’ da sürdüren tanınmış Piyanist Hülya Keser eşliğinde, Beethoven’in İlkbahar Sonatı’nı, Brahms’ın 3. Sonatını ve Shostakovich’in keman ve piyano için Op.134 Sonatı’nı yorumlayacak. 

banner134
Kapanış Konserinde ayrıca ünlü Belçikalı Klarnetist Raf De Keninck’in de konuk olarak katılımıyla Milhaud’un keman, klarnet ve piyano için Op.157 Suite’i seslendirilecek.

Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği’nin 15.’sini düzenlediği Uluslararası Bellapais İlkbahar Müzik Festivali; Cumhurbaşkanlığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı, Kültür Dairesi Müdürlüğü işbirliğinde ve katkılarıyla, Telsim Vodafone, Rocks Hotel ve Deniz Plaza’nın ana sponsorluğunda, Major Group, Bellapais Gardens, Kybele Turizm ve Huzur Ağaç’ın katkılarıyla ve Telsim Vodafone’ un iletişim sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Kapanış Konser biletleri, Deniz Plaza (Lefkoşa, Gazimağusa, Girne ve Yeni Kent), Bellapais Bilet Ofisi, konser girişinden ve online olarak ise biletfest.com dan alınabilecek.                       

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75