Bir kitap, 81 lezzetli tarif

banner37

Diyetisyen Zaliha Kiraz, pratik ve doyurucu yemek tariflerine yer verdiği “Afiyetle Sağlık” kitabını yayımladı

Bir kitap, 81 lezzetli tarif
banner87

Aliye ÖZENCİ

Diyetisyen Zaliha Kiraz’ın “Afiyetle Sağlık” kitabı yayımlandı. Sağlıklı, lezzetli ve pratik 81 yemek tarifinin yer aldığı kitapta, doğru beslenme konusunda da tüyolar var.


 Kiraz, meslek hayatındaki 10 yıllık tecrübelerini kitaba aktardı. 

Kitap tanıtım gününde konuşan Kiraz, diyet denilince akla gelen tatsız, tutsuz yemekler algısını değiştirmek istediğini ifade etti. Kiraz, kitabında, lezzetli, pratik ve doyurucu 81 tane tarife yer verdiğini belirterek “Kitabın içinde bulunan tarifleri sadece diyet yapanlar değil, sağlıklı beslenmek isteyen herkes ve her yaş grubu çok rahatlıkla uygulayabilir” dedi.

Kitap, ülkemizdeki en seçkin kitap marketlerde satışa sunuldu.

 

Annenin desteği

Mesleğinin 10’uncu yılını kutlayan diyetisyen Zaliha Kiraz, kitap yazmanın hep hayalleri arasında olduğunu söyledi.


Kiraz, 10- 15 yıl sonraki hedef olarak gördüğü kitabının erken başlayan yolculuğunu şöyle anlattı:


“Yaklaşık 1 buçuk yıl önce annemi zamansız kaybettim. Yemek ve pasta tariflerine meraklı olan annem, bu kitabı tasarlayıp yazmamda en büyük etkendir. 10 yıllık tecrübemi de bu kitabıma kattım. Benim bu mesleğe başlarkenki temel hedefim sağlıklı beslenmenin yaşam tarzı olmasıdır. Gerek danışanlarım, gerekse sosyal medya takipçilerimden gelen geri bildirimlerden yola çıkarak, yemek tariflerinin motivasyonu yükseltmek ve yemek çeşitliliği yaratmak adına büyük etkisi olduğunu fark ederek bu kitabı yazmaya karar verdim. Amacım sizlere sağlıklı, yapımı kolay, lezzetli ve doyurucu tarifler sunmaktır”. 

 

Çok farklı tarifler var

 

“Afiyetle Sağlık” kitabında sağlıklı, lezzetli ve pratik 81 yemek tarifi var.

Zaliha Kiraz, yemek tariflerinin her yaş grubuna ve her damak tadına hitap etmesini istediğini ifade ederek “Sağlıklı beslenme deyince; akla gelen yasaklar ve lezzetsiz yemekler algısını tüm bu tariflerle keyfe çevirip sağlıkla lezzeti buluşturdum. Kitabın içinde simitten böreğe, cheesecakeden sufleye, dolmadan fırın makarnasına, sağlıklı enerji toplarından avokado pudinge, yulaflı kurabiyeden brokolili muffine, smoothieden detox içeceğine kadar 81 farklı tarif var. Bu tariflerin malzemelerine de ulaşmak çok kolay” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER